Puchar bez minimum

Ani Krystyna Zabawska i Kamila Stepaniuk z Podlasia Białystok ani Anna Rostkowska z klubu Athletics Jakać Młoda nie zdołały podczas weekendu uzyskać minimum uprawniającego do występu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Nasze zawodniczki w sobotę i niedzielę uczestniczyły w zmagania lekkoatletycznego Pucharu Europy. Jako pierwsza z naszych reprezentantek na stadionie we francuskim Annecy zaprezentowała się Rostkowska. Biegaczka 800 m pokonała w czasie 2:01,82. Niestety, aby pojechać do Pekinu, ten dystans nasza zawodniczka może przebiec w co najwyżej dwie minuty.

Niezbyt udany udział w zawodach Pucharu Europy zaliczyła też Zabawska. Nasza kulomiotka posłała kulę na odległość 17,99 m i zajęła piątą pozycję. Do wypełnienia minimum zabrakło jej 36 centymetrów. Zmagania w pchnięciu kulą wygrała Julia Leanciuk z Białorusi, który uzyskała wynik 19,43 m.

Słabo spisała się też skoczkini wzwyż z Podlasia. Stepaniuk, aby pojechać na igrzyska olimpijskie, musi pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 195 centymetrów. We Francji nasza zawodniczka miała natomiast już kłopoty przy wysokości 175 cm, którą przeskoczyła dopiero w drugiej próbie. Ostatecznie uporała się poprzeczką będącą na wysokości 180 cm i zajęła ostatnią pozycję.

Polska reprezentacja, w której składzie startowały nasze zawodniczki, na zawodach we Francji z dorobkiem 86 punktów uplasowała się na czwarty miejscu w gronie ośmiu zespołów.