Górnik Łęczna zwycięża na stadionie Warmii

Jakub Krajewski zdobył jedyną bramkę dla OKS 1945 Olsztyn w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów młodszych. Niestety, w pierwszym meczu z Górnikiem Łęczna zespół Adama Zejera uległ 1:2
Na stadionie Warmii w Olsztynie gościom udało się dwukrotnie pokonać Daniela Chudzika, olsztyńskiego bramkarza.

- Chłopcy zasłużyli może nie na zwycięstwo, ale na pewno na remis - mówi Adam Zejer, trener OKS 1945. - Mieliśmy więcej o jedną czy dwie sytuacje, które powinny zakończyć się bramkami. Szkoda, że tak się nie stało, tym bardziej że Górnik Łęczna oddał może ze trzy strzały, z czego tylko dwa były w światło bramki. Niestety, gapiostwo moich podopiecznych sprawiło, że te okazje naszym przeciwnikom udało się wykorzystać.

Porażka w sobotnim spotkaniu nie oznacza jednak odpadnięcia z rywalizacji w mistrzostwach Polski. W najbliższą środę w Łęcznej odbędzie się spotkanie rewanżowe. Stawką dwumeczu jest awans do półfinałów. Zespół na to spotkanie wyrusza już we wtorek. - Jestem dobrej myśli przed tym meczem i wierzę, że ta porażka nie przesądziła jeszcze kwestii awansu - dodaje olsztyński szkoleniowiec. - Będzie nam trudno, to w końcu jest piłka nożna, na dodatek grają w tym wypadku młodzi chłopcy. Wierzę jednak, że zwycięstwo w najbliższym pojedynku i odzyskanie strat z meczu w Olsztynie nie przerasta możliwości chłopców. Są w stanie zwyciężyć, jeśli tylko będą odpowiednio zmobilizowani i skoncentrowani. Nawet w szatni chłopcy mówili, że przeciwnik jest do ogrania. To ważne, tym bardziej że nie muszę im sam tego powtarzać. Sami o tym mówią i w to wierzą.

W rywalizacji o mistrzostwo Polski biorą udział również juniorzy młodsi Olimpii Elbląg, których rywalem w ćwierćfinale jest Amica Wronki. W pierwszym meczu Olimpia również przegrała 1:2, choć elblążanie prowadzili 1:0 po bramce Mateusza Bogdanowicza. Rewanżowy pojedynek rozpocznie się w najbliższą środę o godz. 16 na stadionie w Elblągu (ul. Agrykola 8).

W zespole OKS zagrali:

Chudzik (w bramce) oraz Osika, Wasilewicz, Naczas, Iwanowski, Sójkowski, Sokołowski, Sierzputowski, Zawadzki, Jaroń, Krajewski