Letnia Akademia Tenisowa

Zaczynają się wakacje i pora wyjść na korty - rozpoczyna się kolejna edycja Letniej Akademii Tenisowej na kortach lubelskiego klubu tenisowego 4hand.
Termin jest bardzo dobry, bo w poniedziałek w Londynie rozpoczyna się najstarszy na świecie i najsłynniejszy turniej tenisowy - Wimbledon. Wygranie go jest marzeniem każdego tenisisty. Czy ta sztuka uda się kiedyś któremuś z was? Niewykluczone. Ale najpierw musicie się nauczyć grać. Nie jest to łatwa sztuka, choć tenis oglądany w telewizji sprawia wrażenie łatwizny - ot, po prostu przebijanie piłki przez siatkę. Nic bardziej błędnego. Żeby osiągnąć poziom Nadala, Federera czy Radwańskiej, trzeba harować latami jak wół. Ale warto, najlepsi tenisiści zarabiają miliony dolarów.

Posmakujcie więc tenisa, może się wam spodoba i będzie sprawiał przyjemność. Od następnego poniedziałku zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku od 7 do 15 lat do naszej akademii. Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9-10.30 (chłopcy) i 10.30-12 (dziewczynki) uczyć was będą doświadczeni instruktorzy klubu 4hand. Półtoragodzinna lekcja gry będzie kosztowała 10 zł. Ale możecie się uczyć za darmo. Wystarczy że zbierzecie pięć kolejnych kuponów wyciętych z "Gazety" i macie tydzień nauki za darmo.

30 czerwca o godz. 9 (chłopcy) i 10.30 (dziewczynki) spotykamy się na pierwszych zajęciach na kortach 4handu przy al. Zygmuntowskich. Nie musicie przynosić piłek i rakiet (chociaż zawsze dobrze jest mieć własną). Dostaniecie je z klubu. Trzeba mieć natomiast strój sportowy i odpowiednie obuwie do tenisa.

Organizatorami Letniej Akademii Tenisowej są: Klub Tenisowy 4hand, Gazeta Wyborcza, Radio Lublin i Kancelaria Prezydenta Lublina. Na zakończenie Akademii - 21 sierpnia odbędzie się finałowy turniej z nagrodami.

Do zobaczenia.