Kolejny triumf 6 wspaniałych

Odbył się drugi turniej o Mistrzostwo Osiedla Nałkowskich Grand Prix Wiosna 2008 w piłce nożnej. Jego organizatorem tradycyjnie było TKKF Omega

Do walki przystąpiło sześć zespołów składających się z zawodników urodzonych co najmniej w 1995 r. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W finale znowu spotkały się ekipy FC VW i 6 Wspaniałych - zwycięzcy grup. Wygrali ci ostatni 4:3, w których składzie wystąpili: Maciej Furtak, Cezary Głąb, Gabriel i Patryk Dyś, Marcin Szalast oraz Michał Suska. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: FC Motor, Motorowcy, Alfa i Koyoty. Najlepszymi strzelcami turnieju zostali Przemysław Białek (FC VW) - 11 bramek - oraz Furtak i G. Dyś (6 Wspaniałych) - po 7. W tabeli uwzględniającej obydwa dotychczas rozegrane turnieje prowadzi 6 Wspaniałych przed FC VW i FC Motorem, a zamykają ją Podwórkowcy. W łącznej klasyfikacji strzelców przewodzi Białek z 16 golami. Na razie najlepszym bramkarzem jest Kacper Wolny (FC VW), grający w bluzie z nazwiskiem Artura Boruca.

Odbył się też konkurs rzutów karnych, w którym zwyciężył Szalast (6 Wspaniałych). Jest to niezwykle trudna konkurencja, gdyż każdy z biorących w niej udział młodych piłkarzy zarówno strzela, jak i broni "jedenastki". Po dwóch konkursach prowadzi G. Dyś przed Mateuszem Podstawką i właśnie Szalastem.

Kolejny turniej o prymat na os. Nałkowskich już dziś. Natomiast jutro w drugim turnieju o mistrzostwo całego miasta Lublina rywalizować będą zawodnicy urodzeni w 1991 r. lub młodsi.