Mazovia MTB zawita do Lublina

W weekend w Lublinie odbędzie się szósta w sezonie impreza z cyklu Mazovia MTB Marathon. Trasę wyznaczono na terenach otaczających Zalew Zemborzycki. Wyścig ma charakter amatorski.
Na start i metę wyścigu wyznaczono ścieżkę rowerową przy ośrodku MOSiR "Słoneczny Wrotków" nieopodal wyciągu nart wodnych. Najłatwiej dojechać tam od ulicy Osmolickiej. We wspomnianym ośrodku będzie działać również biuro zawodów, gdzie w godzinach od 8 do 10 (sobota i niedziela) i 16-20 (sobota) można będzie dokonywać zapisów do udziału w imprezie. Wystartować może każdy, kto posiada odpowiedni rower, jednakże wzięcie udziału w zawodach nie jest bezpłatne. Koszty mieszczą się w przedziale od 30 (klasa Hobby) do 60 złotych (klasy Mega i Giga). Zawodnicy winni są stawić się w biurze zawodów osobiście.

Start maratonu zaplanowano na sobotę o godz. 11. Odbędą się wówczas IV Mistrzostwa Branży Farmaceutycznej i Straży Pożarnej w Maratonie MTB (trasę podzielono na dwa dystanse - 16 i 32 km). Wyścig ten potrwa trzy godziny (wiedzie wokół akwenu Zalewu Zemborzyckiego) i o 14 odbędzie się dekoracja zwycięzców. W niedzielę odbędą się wyścigi dostępne dla wszystkich chętnych. Organizatorzy przewidzieli trzy różne klasy, w zależności od stopnia zaawansowania w jeździe. W klasie Hobby uczestnicy mają do pokonania 16 km, w Mega 54, a w Giga aż 94 km. O godz. 10.45 rozpocznie się ustawianie zawodników dystansów Mega i Giga w sektorach startowych. Kwadrans później startuje klasa Hobby i o 11.15 Mega i Giga. Dla uczestników dwóch najdłuższych dystansów przewidziano przerwy na skorzystanie z bufetu. Okazja do odpoczynku czeka na zawodników na 20, 38, 58 i 78 kilometrze wyścigów. Trasy niedzielnych wyścigów wiodą wokół Zalewu, przez Stary Gaj, nieopodal Krężnicy Jarej i Osmolic i są dość zróżnicowane pod względem ukształtowania terenu i rodzaju nawierzchni (lasy, pola, drogi szutrowe i asfaltowe). Mają przy tym charakter interwałowy, gdyż w ich skład wchodzi również kilka wzniesień.

Uczestnicy wyścigów będą klasyfikowani w wielu kategoriach. Obok osobnej kategorii Open dla wszystkich kobiet i mężczyzn pozostałe dzielą zawodników ze względu na ich wiek.

Lublin staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla miłośników dwóch kółek, choć infrastruktura rowerowa wciąż się rozwija, to wszystko zmierza ku lepszemu.

Szczegółowe informacje na stronie www.mazoviamtb.pl