Nowy obrońca w GKS-ie Jastrzębie

GKS Jastrzębie podpisał roczną umowę z 28-letnim obrońcą Pelikana Łowicz Marcinem Stańkiem. Dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi piłkarz jest wychowankiem Przyszłości Rogów, skąd w 1999 roku trafił do Odry Wodzisław i w ciągu dwóch sezonów rozegrał osiem meczów w ekstraklasie.
Piłkarz sam starał się o pracę jastrzębskim klubie w zimowym oknie transferowym. Trener Piotr Rzepka nie był wtedy zainteresowany jego ofertą. Nadal natomiast nie wiadomo, gdzie trafi błyskotliwy pomocnik GKS-u Kamil Wilczek. Zawodnik ma za sobą testy w Baniku Ostrawa, jednak transfer do czeskiego klubu nie dojdzie do skutku. - Konkurencja jest tam tak silna, że miałbym nawet kłopoty z przebiciem się do drużyny U-21 - sądzi piłkarz. - Mam jednak kilka ofert z innych klubów, ale na razie nie mogę o nich za wiele mówić. Powiem tylko, że są to zespoły lepsze niż GKS Jastrzębie - dodaje 20-latek.

Czy jest jeszcze szansa, by Wilczek przedłużył kontrakt z GKS-em? - Klub musi najpierw uregulować zaległą kwotę 11 tys. wobec zawodnika z tytułu premii meczowych - mówi menedżer piłkarza Janusz Pontus.