Dziewięć rekordów na gdyńskiej pływalni

W Gdyni odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego

Pływakom od 11. do 23. roku życia nie sprzyjała, już niestety tradycyjnie, pogoda. Pierwszego dnia nad odkrytą areną zawodów padał deszcz, w drugim dniu natomiast zmaganiom towarzyszył porywisty wiatr. Pomimo tego na pływalni Floty Gdynia przy ul. Śmidowicza w Gdyni Oksywiu padło dziewięć rekordów okręgu pomorskiego. Najwięcej, bo pięć, ustanowiła 11-letnia Zofia Bagińska z klubu Ósemka Sopot. Dwa rekordy okręgu padły łupem Filipa Zabrowskiego (14 lat, Flota Gdynia). Po jednym rekordzie zebrali Robert Kornacki (15 lat, Sambor Tczew) i Olaf Meller (16 lat, AZS AWFiS Gdańsk). Pływacy rywalizowali w zawodach przede wszystkim o czas, który zapewni im dobre pozycje rankingowe przed rozstawieniem mistrzostw Polski juniorów. W gdyńskich zawodach wzięło udział 243 zawodników z 22 klubów pływackich. Najwięcej medali - pięć, zdobył 17-letni Radosław Machniewicz z Sambora (trzy złote, po jednym srebrnym i brązowym). Na drugim miejscu uplasowała się równocześnie trójka pływaków, którzy zdobyli po trzy złote i po jednym srebrnym medalu - Agata Klich (16 lat, Sambor), Michał Majewski (23 lata, AZS AWFiS) i Wojciech Rząsa (18 lat, AZS AWFiS).