Sukcesy Wodnika na Bemowie

PŁYWANIE. Reprezentacja Wodnika Radom zdążyła już przyzwyczaić wszystkich do tego, że z żadnych zawodów nie wraca bez pokaźnego worka medali. Tym razem przywiozła go z warszawskiego Bemowa.
Na miejscowym basenie Pingwin odbyły się zawody I Grand Prix o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo, na których radomska ekipa zdobyła 25 medali (14 złotych, 8 srebrnych i 3 brązowe).

Już na samym początku rewelacyjnie zaprezentowała się sztafeta dziewcząt (każda z innego rocznika) na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Renata Wietrzyńska, Aleksandra Przybysławska, Adrianna Nasiełowska i Paulina Nowak. Reprezentantki Wodnika czasem 2.15,95 zajęły pierwsze miejsce, deklasując rywalki z GOSIR-u Piaseczno (2.20,95) i UKS Rekin Warszawa (2.26,36).

W zmaganiach indywidualnych natomiast punktowali: Izabella Dymon, Paulina Nowak, Sylwia Busse, Zuzanna Fedorowicz, Aleksandra Mendyk, Filip Sulima (wszyscy rocznik 1996), Adrianna Nasiełowska, Łucja Cywka, Daria Kamińska, Jakub Fedorowicz (rocznik 1997), Aleksandra Przybysławska, Adrianna Mendyk, Małgorzata Gębczyk, Krzysztof Głogowski, Oskar Kalbarczyk (rocznik 1998) i Renata Wietrzyńska (rocznik 1999).

Ponadto w końcowej klasyfikacji punktowej za najlepszy wynik statuetki otrzymali Izabella Dymon, Filip Sulima i Adrianna Nasiełowska.