Lekkoatletyka: Żylewicz będzie ciekawy

W Sopocie odbędzie się lekkoatletyczny Memoriał Józefa Żylewicza. To już 36. edycja imprezy organizowanej nieprzerwanie od 1973 roku.
W programie imprezy, która odbędzie się 28 czerwca, znajduje się 20 konkurencji, w tym tradycyjnie kilka dla sportowców niepełnosprawnych. Wszystkie oczy skierowane będą jednak na rzutnię pchnięcia kulą, gdzie zawodnik gdańskiej Lechii Dominik Zieliński powalczy o minimum kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich. Niedawno kulomiot z Gdańska wynikiem 20,12 m pobił wieloletni rekord okręgu (wynosił on równe 20 m) i do wypełnienia normy na Pekin brakuje mu już tylko 18 centymetrów. - 20,30 m to wynik jak najbardziej w moim zasięgu, mam nadzieję uzyskać go na Memoriale Żylewicza - podkreśla Zieliński. Być może jego rywalem w sopockim konkursie będzie najlepszy polski kulomiot Tomasz Majewski.

Ostatecznym terminem zdobywania minimum na igrzyska jest 6 lipca (wtedy kończą się mistrzostwa Polski) niewykluczone więc, że na Memoriale Żylewicza pojawią się kolejni lekkoatleci walczący o wyjazd do Pekinu. - Będziemy elastyczni i w razie czego możemy nawet zmienić program konkurencji - podkreśla dyrektor memoriału Stanisław Lange.