Sport.pl

Frekwencja na Frajdzie Rowerowej dopisała

KOLARSTWO. 150 miłośników kolarstwa stanęło na starcie XV Emdekowskiej Frajdy Rowerowej.
Impreza organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury i Uczniowski Klub Sportowy "Tytan" odbyła się podczas minionego weekendu na trasie usytuowanej w Lesie Kapturskim. W kilku kategoriach wiekowych, na dystansach od 5 do 32 km rywalizowali seniorzy oraz dzieci. Najstarszy uczestnik Frajdy Remigiusz Wydra miał 64 lata, natomiast najmłodszym uczestnikiem zmagań kolarzy amatorów okazał się czteroletni Ksawery Jończyński.

Kulminacją Frajdy były wyścigi o tytuły Akademickich Mistrzów Radomia MTB oraz w kategorii open. W wyścigu otwartym triumfował radomianin Piotr Wysocki. Z kolei w zmaganiach studentów zwyciężyli Agata Kraska i Michał Kostrzewa.

W opinii Mirosława Strzeleckiego zawody były udane, a uczestnicy już zapowiadali udział w kolejnych tego typu imprezach. - Jesteśmy zadowoleni z frekwencji. W wyścigach rywalizowało 150 miłośników kolarstwa. Obyło się bez większych kolizji. Mieliśmy tylko jedną niegroźną kraksę, która skończyła się lekkimi obtarciami. Sportowa rywalizacja, owszem, była ważna, bo amatorzy też chcą pokonać rywali, jednak przede wszystkim cieszymy się, że tak wiele osób zachęciliśmy do aktywnego spędzania wolnego czasu. Już planujemy kolejne zawody. Z pewnością kolejna Frajda odbędzie się pod koniec wakacji. Już dziś na nią zapraszamy - powiedział "Gazecie" trener UKS Tytan Radom Mirosław Strzelecki.