Sport w skrócie

PIŁKA RĘCZNA

Kusy Szczecin (trener Zbigniew Jelski) wygrał turniej finałowy Pucharu Polski młodziczek. Zawody odbyły się w Szczecinie. 5. miejsce zajęła drużyna Pogoni Handball. W czasie zawodów Grażyna Malinowska, Zbigniew Jelski, Jakub Zalewski, Andrzej Dolata, Jan Fengler, Tadeusz Wolanin, Sławomir Fogtman i Bernard Więzowski zostali odznaczeni srebrnymi i złotymi odznakami Gryfa Zachodniopomorskiego za działalność sportową w naszym województwie.

TENIS ZIEMNY

Paweł Poczobut (Goleniów) wygrał Mini Wimbledon, czyli turniej z cyklu "Szczeciński Wielki Szlem - Akademia Tenisa Disney Channel". Wcześniej wygrał małe Australian Open i Roland Garros. W finale "Wimbledonu" pokonał Łukasza Krzystka (Szczecin). Mini US Open odbędzie się 7 września.

TRIATHLON

Piotr Grzegórzek (Ironman Szczecin) i Agnieszka Jerzyk (Real Leszno) wygrali 20. Triathlon Książąt Pomorskich w Szczecinie.

KOLARSTWO

Łukasz Bodnar (DHL Author) wygrał 20. Kryterium Nocne w Stargardzie.

BADMINTON

Międzynarodowy turniej "Dni Choszczna 2008". Zwycięzcy: kobiety-amatorki - Magdalena Dorożalska (Szczecin), radośni amatorzy - Adam Trojanowsk, amatorzy do 40 lat - Maciej Trojanowski, amatorzy plus 41 - Kajetan Trojanowski (wszyscy Choszczno), gry podwójne amatorów grupa 1 - Dorożalska i A. Trojanowski, grupa 2 - M. Trojanowski i Bartosz Lemierzewicz (Jarosławiec), elita mężczyzn - Robert Aleksandrowicz (Sulęcin), starsi seniorzy (30-40 lat) - Bogdan Mieżyński (Szczecin), 41-50 lat - Tomasz Charkiewicz (Gorzów), weterani - Wiesław Drewicz (Choszczno), gry podwójne starszych seniorów - Dominik Mazurczak (Wrocław) i Tomasz Charkiewicz (Gorzów).