Dzieniszewska druga w Pucharze Świata

Bardzo dobrze na zawodach Pucharu Świata w Duisburgu spisała się Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów. Nasza kajakarka wraz z koleżankami zajęła drugie miejsce w K-4 na 500 m
22-letnia kajakarka z Augustowa cały czas ma nadzieję, że uda jej się wywalczyć miejsce w reprezentacji, która wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Występem w Niemczech zrobiła kolejny krok ku temu, aby tak się stało. Dzieniszewska wraz z Anetą Konieczną (Posnania), Beatą Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz), Dorotą Kuczkowską (Spójnia Warszawa) na torze w Duisburgu zajęła drugie miejsce w K-4 na 500 m.

Niezbyt zadowolony ze startu w Niemczech jest natomiast kanadyjkarz Dojlid Białystok Paweł Skowroński, który również liczy na wyjazd do Pekinu. Białostoczanin płynąc razem z Marcinem Grzybowskim (Posnania) w C-2 na 1000 m uplasował się dopiero na piątej pozycji w półfinale i odpadł z dalszej rywalizacji. Trochę lepiej naszej osadzie poszło na dystansie 500 m, gdzie w finale zajęła siódmą pozycję. Przed nimi uplasowała się inna polska para Łukasz Woszczyński (AZS Gorzów) i Arkadiusz Toński (OKS Olsztyn).

Czwarte miejsce w Duisburgu to natomiast wynik kajakowej dwójki na 500 m -Adama Wysockiego (Sparta), Tomasza Mendelskiego (OKS Olsztyn), którzy są pewni wyjazdu na igrzyska.