Izolator przegrał pierwszy mecz o nową drugą ligę

Piłkarze mistrza IV ligi podkarpackiej, Izolatora Boguchwała, przegrali pierwszy pojedynek barażowy o awans do nowej drugiej ligi. W Pińczowie ulegli Ponidziu Nidzie 0:1.
Spotkanie toczone było w szybkim tempie, a oba zespoły zagrały ofensywnie. Nida już po 60 s mogła objąć prowadzenie, ale strzał aktywnego od początku Rajmunda Kuli był minimalnie niecelny. Goście odpowiedzieli pięć minut później, gdy efektowną przewrotką Konrada Majcherczyka próbował zaskoczyć Jarosław Kuter. Izolator powinien prowadzić w 35. min, jednak sytuację sam na sam z dobrze dysponowanym Majcherczykiem zmarnował Krzysztof Domin.

Po przerwie na boisku było jeszcze ciekawiej, a przewagę zaczęli uzyskiwać miejscowi. Decydująca okazała się 68. min. Zaczęło się od powstrzymania Tomasza Walata przez Majcherczyka, który uruchomił kontrę. Krystian Zaręba dośrodkował do Kuli, a ten efektownym uderzeniem z woleja pokonał Witolda Kwaśnego. Zadowoleni gospodarze cofnęli się i do końca meczu kibice oglądali już pojedynki bramkarza Nidy z napastnikami Izolatora. Majcherczyk w sobotę był jednak bezbłędny. To dzięki jego dyspozycji przed środowym rewanżem w Boguchwale (godz. 17) to Nida jest bliższa awansu. - Cieszy bramka, ale najbardziej zwycięstwo. W środę musimy zagrać ofensywnie i agresywnie. U siebie Izolator na pewno będzie skuteczniejszy - podkreślał strzelec gola.