Lekkoatleci ZTE ze zmiennym szczęściem

LEKKOATLETYKA. Nieudany występ zaliczyła Bożena Łukasik z ZTE Radom podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego, który rozegrano w Warszawie. W stolicy na ogólnopolskim mityngu startowali tymczasem jej klubowi koledzy.

Podopieczna trenera Leszka Trzosa w jednej z dwóch serii biegu na 400 m czasem 55,39 s zajęła szóste miejsce. - Start z pewnością należy zaliczyć do nieudanych, mimo że Bożena rozpoczęła bieg dość dobrze. Nie wiem, co się dzieje, bo w ostatnim czasie jej forma rosła - przyznał w rozmowie z "Gazetą" szkoleniowiec ZTE.

Oprócz prestiżu, który przynosi wygranie memoriałowych zmagań, stawką biegu było także zakwalifikowanie się do składu reprezentacji Polski na zawody Pucharu Europy oraz uzyskanie minimum olimpijskiego. - Nie udało się zrealizować celu, ale się nie poddajemy i dalej będziemy trenować - mówi trener Trzos.

Dodajmy, że pierwsze miejsce w serii, w której biegła Łukasik, zajęła Agnieszka Karpiesiuk z AZS AWFiS Gdańsk (52,45 s), a najszybsza w obu biegach była Anna Jesień z AZS AWF Warszawa, która uzyskała 51,99 s.

Tymczasem klubowi koledzy Łukasik wystartowali w sobotę w ogólnopolskim mityngu, który rozegrano na stadionie Orła w Warszawie. Wśród seniorów Daniel Kossowski zwyciężył na dystansie 200 m. Co więcej, wynikiem 21,45 s wywalczył klasę mistrzowską i zapewnił sobie miejsce w kadrze Polski. Ponadto Karol Boduła był bezkonkurencyjny w rzucie oszczepem (55,33 m) oraz rzucie dyskiem (37,65 m), a Monika Szczęsna była czwarta w biegu na 100 m (12,06 s).

W rywalizacji juniorek w biegu na 100 m przez płotki reprezentantki ZTE: Karolina Jaroszek i Katarzyna Ślusarczyk zajęły dwa pierwsze miejsca na podium, uzyskując odpowiednio czasy: 14,54 i 15,48 s. Ponadto czwarte miejsca zajęły: Marta Banasik (bieg na 100 m - 12,60 s) i Klaudia Stępień (rzut dyskiem - 32,39 m). Wśród juniorów młodszych najlepsze rezultaty uzyskali: Dominik Witczak (pierwsze miejsce w pchnięciu kulą 5 kg - 16,78 m - rekord życiowy), Izabela Woźniak (pierwsza w biegu na 100 m ppł - 15,81 s - r.ż.), Patryk Sadkowski (trzeci w biegu na 400 m - 51,80 s) i Marta Wójcik (trzecia w biegu na 800 m - 2:22.56 min). Zwycięstwa na swoim kocie zanotowali także młodzicy radomskiego klubu: Robert Marszałek (100 m - 11,72 s), Marta Różycka (pchnięcie kulą 3 kg - 11,85 m - r.ż.) i Adam Witkowski (200 m - 23,84 s). Druga w biegu na 100 m była natomiast Martyna Mąkosa (13,53 s).

Trzy dni wcześniej czteroosobowa reprezentacja ZTE wzięła udział w zawodach z cyklu Grand Prix Polski rozegranych w Płocku, gdzie wywalczyła dwa pierwsze i jedno drugie miejsce. Najszybsza w biegu na 200 m była Monika Szczęsna, która linię mety minęła z czasem 24,88 s. Na najwyższym stopniu podium stanęła także Aneta Rydz. Utalentowana lekkoatletka specjalizująca się w skoku wzwyż uzyskała wynik 170 cm. Ponadto w biegu na 200 m drugi był Daniel Kossowski (21,64 s), a piąty Michał Treliński (22,74 s).