Leśnica nie dała rady

PIŁKA NOŻNA. W pierwszym spotkaniu barażowym o awans do nowej II ligi LZS Leśnica przegrała w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą 0:2. Rewanż w środę w Leśnicy.

Leśniczanie, zwycięzcy IV ligi opolskiej, do pojedynku z faworyzowanym Zawiszą przystąpili bez kontuzjowanych Grzegorza Chojnowskiego i Dominika Franka, a najlepszy strzelec ligi Marcin Lachowski, który w tym sezonie zdobył 28 bramek, na boisku w Bydgoszczy pojawił się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Mimo tych osłabień po pierwszej połowie utrzymywał się korzystny bezbramkowy remis. Niestety w drugiej odsłonie gospodarzom udało się w końcu przełamać obronę LZS-u i strzelić dwa gole. Najpierw w 52. minucie Arkadiusz Kozłowski dobił strzał w słupek Piotra Bajery, a pół godziny później w podobnych okolicznościach Artur Cielasiński dobił uderzenie Marcina Kozłowskiego. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w środę w Leśnicy, zwycięzcy dwumeczu zagrają w nowej II lidze.

Zawisza Bydgoszcz - LZS Leśnica 2:0 (0:0) Bramki: Arkadiusz Kozłowski (52.), Artur Cielasiński (82.) LZS: Barszcz - Piwowar, Lisiński, Rams, Michoń (80. Lachowski) - Sotor, Golec (75. Dyczek), Mika, Bachor, Głazowski (55. Łysoń) - Kowalczyk

Zawisza: Kowalski - Cuper, Tomczak, Łukaszewski, M. Kozłowski - Szczepan (73. Cielasiński), Maziarz, Sobolewski (53. Loliga), A. Kozłowski (78. Babiarz) - Dah, Bajera (85. Suchecki)