Nida Pińczów bliżej II ligi

Piłkarze Ponidzia-Nidy Pińczów zrobili spory krok do awansu do nowej II ligi. W pierwszym meczu barażowym u siebie wygrali i nie stracili bramki.
Zainteresowanie meczem było spore, a ci, którzy zrezygnowali z oglądania Euro 2008 (konkretnie Hiszpania - Szwecja), nie mieli prawa narzekać. Spotkanie toczono w szybkim tempie, a oba zespołu zagrały ofensywnie. Nida już po 60 sek. mogła objąć prowadzenie, ale strzał aktywnego od początku Rajmunda Kuli był minimalnie niecelny. Goście odpowiedzieli pięć minut później, gdy efektowną przewrotką Konrada Majcherczyka próbował zaskoczyć Jarosław Kuter. Przez całą pierwszą połowę to samo - cios za cios, akcja za akcję. Izolator powinien prowadzić w 35. min, jednak sytuację sam na sam z dobrze dysponowanym Majcherczykiem zmarnował Krzysztof Domin. Po przerwie na boisku było jeszcze ciekawiej, a przewagę zaczęli uzyskiwać podopieczni Zdzisława Maja. Nida większość akcji przeprowadzała prawą stroną, a obrońcy Izolatora najwięcej problemów mieli z akcjami Krystiana Zaręby. Decydująca okazała się 68. min. Zaczęło się od powstrzymania Tomasza Walata przez Majcherczyka, który uruchomił kontrę. Wspomniany Zaręba dośrodkował do Kuli, a ten efektownym uderzeniem z woleja pokonał Witolda Kwaśnego. Zadowoleni gospodarze cofnęli się i do końca meczu kibice oglądali już pojedynki bramkarza Nidy z napastnikami Izolatora. Majcherczyk w sobotę był jednak bezbłędny. To dzięki jego dyspozycji Nida przed środowym rewanżem w Boguchwale (godz. 17) jest bliższa awansu. - Cieszy bramka, ale najbardziej zwycięstwo, jesteśmy pełni optymizmu. W środę musimy zagrać ofensywnie i agresywnie. U siebie Izolator na pewno będzie skuteczniejszy - podkreślał strzelec gola.

Ponidzie Nida Pińczów - Izolator Boguchwała 1:0 (0:0)

Bramka: Kula (68.)

Ponidzie Nida: Majcherczyk - Rabiej Ż, Karpiński Ż (58. Kłos), Szafraniec Ż, Myca - Zaręba (90. Wrona), Głuc, Kołodziejczyk, Ciekalski (88. Bisikiewicz) - Mika, Kula (81. Chlewicki).

Izolator: Kwaśny - Kopiec, Woźniak, Iwanowski, Szpond - Karwat Ż (73. Burak), Kuter Ż, Cupryś, Domin (86. Szczepański), Walat, Połonka (63. Rusin).

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa). Widzów: 1500.