Iławianie przed szansą na awans

Region Warmii i Mazur w przyszłym sezonie w nowej drugiej lidze oprócz OKS 1945 Olsztyn może reprezentować także iławski Jeziorak. W barażach musi się jednak uporać z Unią Tarnów, zwycięzcą IV ligi grupy małopolskiej

Rywale podopiecznych Marka Witkowskiego w 34 spotkaniach (w rywalizacji uczestniczyło 18 zespołów) zdobyli 77 punktów (64 bramki strzelone, 21 straconych) i o cztery oczka wyprzedzili Puszczę Niepołomicę. Najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Popiela, który 14 razy trafił do siatki przeciwników, tyle samo bramek ma na koncie Bartosz Dobroński z Jezioraka.

To nie będzie pierwsze starcie obydwu zespołów, bo w przeszłości drużyny rywalizowały o punkty na zapleczu ekstraklasy. Ze zwycięstwa w ostatnim pojedynku, wiosną 1999 roku, cieszyła się ekipa z południa Polski. Jeziorak po rzutach karnych przegrał 0:2, a ten mecz doskonale pamiętają Sławomir Święcki, Tomasz Radziński oraz Piotr Dymowski, którzy obecnie stanowią trzon iławskiego zespołu.

Tarnów większości fanom sportu kojarzy się przede wszystkim z występami i sukcesami Unii w ekstralidze żużlowej, ale 14 sezonów zespołu piłkarskiego w drugiej lidze to także powód do dumy. Do największych sukcesów zalicza się półfinał Pucharu Polski (1968/69) oraz wywalczenie piątego miejsca na zapleczu ekstraklasy.

Pierwszy mecz odbędzie się w sobotę w Tarnowie (godz. 15), natomiast rewanż w Iławie zaplanowano na najbliższą środę.

Baraże o II ligę

grupa wschodnia: Ponidzie Nida Pińczów (woj. świętokrzyskie) - Izolator Boguchwała (podkarpackie)

Stal Niewiadów (łódzkie) - Start Otwock (mazowieckie) Supraślanka Supraśl (podlaskie) - Stal Poniatowa (lubelskie) grupa zachodnia:

Zatoka Puck (pomorskie) - Pogoń Szczecin (zachodniopomorskie) Polonia/Sparta Świdnica (dolnośląskie) - Czarni Żagań (lubuskie) Zawisza Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie) - LZS Leśnica (opolskie) GKS Tychy '71 (śląskie) - Aluminium Konin (wielkopolskie)

Copyright © Agora SA