Legion jedzie na półfinał

PIŁKA NOŻNA. Drużyna Legionu Radom zwyciężyła w Mazowieckim Finale VIII Turnieju Piłki Nożnej ?Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku? i będzie reprezentować nasze województwo podczas półfinału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany pod koniec lipca.
Finałowe zmagania na Mazowszu odbyły się w Raszynie, a podopieczni Łukasza Glisty przeszli przez nie jak burza. W finale radomianie stoczyli pasjonującą walkę z drużyną UKS Narew Ostrołęka, bo losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w rzutach karnych. Ich bohaterem okazał się bramkarz Legionu Marcel Grabowski, który najpierw obronił dwie "jedenastki", a potem sam pokonał bramkarza rywali. Oprócz pucharu za zwycięstwo w turnieju może on pochwalić się także tytułem najlepszego golkipera imprezy. Tymczasem za najlepszego zawodnika zmagań uznano Macieja Filipowicza.

Warto dodać, że trzecie miejsce w finale mazowieckim zajęła inna radomska drużyna - Junior.

Tegoroczna edycja turnieju była rekordowa pod względem liczby uczestników. Do rywalizacji przystąpiło bowiem ponad 23 tysiące dzieci z całej Polski, które walczą o główną nagrodę - wyjazd do Anglii na stadion Wembley. Wyniki Legionu: UKS Lady 7:0, Narew Ostrołęka 3:2, Złote Piaski Warszawa 4:2, Tęcza Płońsk 5:0, Junior Radom 6:1, Narew Ostrołęka 0:0 (karne 1:0). Legion Radom: Marcel Grabowski, Albert Wójcik, Kacper Tyczyński, Oskar Czajkowski, Jakub Ferensztajn, Jakub Jarosz, Maciek Gędaj, Konrad Paterek, Maciej Filipowicz, Krzysztof Grzebała, Wiktor Kszczotek, Igor Ejmowski, Patryk Leśniewski. Trener: Łukasz Glista.