Twardowski drugi w Pucharze Świata

Przygotowujący się do występu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie Marek Twardowski ze Sparty Augustów zajął drugie miejsce w wyścigu w K1 na 500 m podczas zawodów Pucharu Świata na Węgrzech.

Augustowianin to zeszłoroczny brązowy medalista mistrzostw świata w tej prestiżowej konkurencji. Przed dwoma laty zdobył złoto. Na zawodach rozgrywanych w Szeged jednak nie nastawiał się na dobry rezultat, gdyż szczyt formy ma przyjść na igrzyska olimpijskie. Mimo to na Węgrzech spisał się bardzo dobrze, przegrał tylko z Kanadyjczykiem Adamem van Koeverdem.

W sobotnim finale popłynęła też polska osada w K2 na 500 m Adam Wysocki (Sparta) oraz Tomasz Mendelski (OKS Olsztyn). Polacy, którzy też są pewni wyjazdu do Pekinu, do mety dotarli na ostatnim dziewiątym miejscu. Lepiej już w piątek spisała się polska czwórka na 1000 m. Osada w składzie Twardowski, Wysocki, Mendelski, Paweł Bauman (Zawisza Bydgoszcz) zajęła czwartą pozycję.

Za tydzień polska kadra wystartuje na kolejnych zawodach Pucharu Świata. W Duisburgu popłynął m.in. walczący jeszcze o wyjazd na igrzyska olimpijskie kajakarka Sparty Edyta Dzieniszewska i kanadyjkarz Dojlid Białystok Paweł Skowroński.