Mazowieckie sukcesy płockich lekkoatletów

Marcelina Kawecka i Paweł Krysiak (oboje Gimnazjum nr 1 w Płocku) oraz Monika Gajewska i Michał Machowski (oboje Gimnazjum nr 8 w Płocku) stawali na najwyższym stopniu podium podczas środowego finału gimnazjady w lekkiej atletyce
Na rozegranych w Kozienicach indywidualnych mistrzostwach w lekkiej atletyce w ramach X Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystartował blisko tysiąc uczniów gimnazjów wyłonionych w drodze eliminacji międzypowiatowych. Marcelina Kawecka (G 1) wygrała rywalizację dziewcząt w biegu na 600 m, wyprzedzając na mecie koleżankę z klasy Monikę Załęską.

Paweł Krysiak (G 1) nie miał sobie równych w biegu na 200 m. Również złoto wywalczyli skoczkowie wzwyż z G 8 - Monika Gajewska i Michał Machowski. Srebrne medale do dorobku G 1 dorzucili Łukasz Chmura w skoku w dal oraz sztafeta 4 x 100 m chłopców w składzie: Łukasz Chmura, Jakub Kowalski, Dawid Wilczyński oraz Michał Pankowski.

Na tym nie koniec medalowych sukcesów płocczan, bo na najniższym stopniu podium znaleźli się Marta Sowińska (G 6) w biegu na 200 m i Przemysław Rutkowski (G 8) w pchnięciu kulą.

W klasyfikacji drużynowej chłopców Gimnazjum nr 1 zajęło trzecie miejsce, a Gimnazjum nr 8 - czwarte. Dziewczęta z G 1 uplasowały się na ósmej pozycji.