Co, gdzie, kiedy

Kalendarz imprez sportowych
SNOOKER

2008 European Snooker Championships i EBSA International Polish Open, piątek, sobota i niedziela od godz. 10 (runda wstępna do wtorku, od środy mecze 1/16 finału), hala MOSiR Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

TRIAL ROWEROWY

Indywidualne mistrzostwa Polski, niedziela, godz. 11, plac przy al. Lotników Polskich w Świdniku.

ARMWRESTLING

III mistrzostwa Polski w siłowaniu na ręce, sobota, godz. 11, klub Graffiti przy al. Piłsudskiego w Lublinie.

PIŁKA NOŻNA KOBIET

Ekstraliga: AZS PWSZ Biała Podlaska - Medyk Konin, sobota, godz. 12, stadion MKS Podlasie w Białej Podlaskiej.

II liga lubelska - sobota: Tytan Wisznice - Hetman Zamosć 14; niedziela: Motor Lublin - Wilki Wilków 16 przy Kresowej; Widok Lublin - Delfinek Łuków 16.

PIŁKA NOŻNA

III liga: Hetman Zamość - Avia Świdnik, sobota, godz. 17, stadion OSiR przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu.

IV liga - sobota: BKS Unia Bełżyce - Huragan Międzyrzec Podlaski 17, Górnik II Łęczna - Sparta Rejowiec Fabryczny 11, Lewart Lubartów - Start Krasnystaw 15; niedziela: Spartakus Szarowola - Stal Poniatowa 15, Lublinianka - Janowianka Janów Lubelski 11, Chełmianka - Podlasie Biała Podlaska 15, Wisła Puławy - Stal Kraśnik 15, Orlęta Łuków - Tomasovia 15.

Bialskopodlaska klasa okręgowa - wszystkie mecze w niedzielę: Sokół Adamów - Orkan Wojcieszków 16, Granica Terespol - Janowia Janów Podlaski 16, Victoria Parczew - Unia Krzywda 16, ŁKS Łazy - LKS Dobryń 14, Niwa Łomazy - Unia Żabików 16, Dwernicki Stoczek Łukowski - Grom Kąkolewnica 16, Lutnia Piszczac - Dąb Dębowa Kłoda 16.

Chełmska klasa okręgowa - sobota: Vojsławia Wojsławice - Brat Siennica Nadolna 17; niedziela: Sawena Sawin - Agros Suchawa 15, Frassati Fajsławice - Ogniwo Wierzbica 17, Kłos Chełm - Unia Białopole 16, Vitrum Wola Uhruska - Spółdzielca Siedliszcze 17, Włodawianka Włodawa - Ruch Izbica 16, Hetman Żółkiewka - Pławanice Kamień 17.

Lubelska klasa okręgowa - sobota: Sygnał Lublin - LKS Gościeradów 11.30, MKS Ryki - Orły Kazimierz Dolny 15; niedziela: Polesie Kock - Hetman Gołąb 16, POM Iskra Piotrowice - Tajfun Ostrów Lubelski 16, BKS Lublin - Czarni Dęblin 16, Orion Niedrzwica Duża - Piaskovia Piaski 16, LZS Wierzchowiska - Opolanin Opole Lubelskie 16, Cisy Nałęczów - Koziołek Lublin 13.

Zamojska klasa okręgowa - sobota: Korona Łaszczów - Olender Sól 15, Sparta Wożuczyn - Granica Lubycza Królewska 17, Nord 98 Wysokie - Roztocze Szczebrzeszyn 16; niedziela: Hetman II Zamość - Omega Stary Zamość 17, Orzeł Tereszpol - Huczwa Tyszowce 14, Ostoja Skierbieszów - Kryształ Werbkowice 17, Unia Hrubieszów - Olimpiakos Tarnogród 15, Płomień Spartan Nieledew - Victoria Łukowa/Chmielek 17.

LEKKOATLETYKA

XVI Ogólnopolski Bieg Solidarności - bieg główny na trasie Świdnik - Lublin - start - sobota, godz. 11.30 z pl. Konstytucji w Świdniku, meta na stadionie Startu przy al. Piłsudskiego; biegi szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, studentów i VIP-ów - start w sobotę z pl. Łokietka w Lublinie, meta na stadionie Startu. Zaczyna kat. VIP o godz. 10 - potem w odstępie 10 minut będą startowały następne kategorie.

BIEGI MASOWE

XIV Bieg po Uśmiech, sobota, godz. 13, w Kraśniku.

JEŹDZIECTWO

VI towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody, niedziela, godz. 12, hipodrom Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli.

KOLARSTWO

52. Wyścig Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej - piątek, godz. 14.15: VI etap, start honorowy Dom Kultury w Hrubieszowie, start ostry Hubieszów, ul. Partyzantów (most na rzece Huczwa) - meta w Rynku Głównym w Zamościu; sobota 14.30: VII etap - w Szczebrzeszynie meta w alei Królewskiej w Puławach; niedziela, godz. 11: wyścig uliczny - ok.55 km, start i meta w alei Królewskiej w Puławach.

III Wyścig GP Puław w MTB, sobota, godz. 10, start i meta w ogródku jordanowskim przy ul. Niemcewicza w Puławach.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Mistrzostwa Polski Kobiet, piątek, godz. 15.30 (17 - uroczyste otwarcie), sobota, godz. 10, hala MOSiR w Hrubieszowie.

RUGBY

Mecz oldbojów: Budowlani Lublin - Lwów, sobota 16, stadion przy ul. Krasińskiego w Lublinie

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Mistrzostwa Województwa - kadetki: sobota, godz. 10, boisko obok hali AOS przy ul. Langiewicza w Lublinie; kadeci: sobota, godz. 10, ośrodek Wypoczynkowy Marta nad jeziorem Firlej; juniorki: niedziela, godz. 10, boiska przy Kolegium UMCS w Biłgoraju; juniorzy: niedziela, godz. 10, Ośrodek Wypoczynkowy Marta nad jeziorem Firlej.

SZACHY

Turniej dla dzieci do lat 10 i 14 w ramach „Nocy Kultury” o Puchar „Drakon - Skok Chmielewskiego”, sobota, godz. 16 (zapisy 15,30), w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Spokojnej w Lublinie.

VII Archidiecezjalny Otwarty Turniej z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny, niedziela, godz. 10, Szkoła Podstawowa w Fajsławicach.

IV turniej z cyklu GP Puław, sobota, godz. 10, Galeria Zielona (II piętro) przy ul. Lubelskiej w Puławach.

INNE

MiniOLIMPIADA - impreza sportowa w ramach VII edycji ogolnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, piątek, godz. 10, SP nr 30 przy ul. Nałkowskich w Lublinie.