Zawieracz bliżej Jokera?

SIATKÓWKA. Główny kandydat na trenera Jadaru Radom Mirosław Zawieracz nadal nie podjął decyzji, czy obejmie posadę szkoleniowca radomian.
Po fiasku rozmów z Grzegorzem Rysiem prezes Jadaru Tadeusz Kupidura podjął starania o zatrudnienie w Radomiu trenera Zawieracza. Dotychczasowemu szkoleniowcowi Płomienia Sosnowiec została złożona konkretna oferta pracy w Jadarze. Problem w tym, że Zawieracz jest bliski podpisania umowy z Jokerem Piła, klubem, z którym związany jest emocjonalnie. - Trener Zawieracz to cała historia siatkówki w Pile. Swego czasu walnie przyczynił się do awansu zespołu do pierwszej ligi. Oczywiście wiem, że ma propozycję z Radomia, jednak liczę na to, a nawet jestem przekonany, że będzie pracował w Jokerze. Zresztą już po części rozpoczął kompletowanie nowego zespołu - nie krył w rozmowie z "Gazetą" prezes Jokera Jerzy Jasiński.

Z informacji, jakie udało nam się ustalić, wynika, że trener Zawieracz ma dać ostateczną odpowiedź radomskiemu klubowi jeszcze w tym tygodniu. Jeśli będzie negatywna, to prezes Kupidura będzie musiał szukać innego szkoleniowca. Być może będzie to Radosław Panas, dotychczasowy trener Wkręt-Metu AZS Częstochowa, lub Wiesław Popik, który w sezonie 2007/08 prowadził drużynę MKS Dąbrowa Górnicza w ekstraklasie kobiet.

Jeśli chodzi o wzmocnienia zespołu, to w kręgu zainteresowań właściciela Jadaru pojawiło się kolejne nazwisko. Chodzi o Arkadiusza Terleckiego, który występował już w radomskiej drużynie, a ostatnio bronił barw pierwszoligowej Gwardii Wrocław.