Sport.pl

Cel rzeszowskich żużlowców: dwa zwycięstwa

W piątek o godz. 19.30 w zaległym meczu piątej kolejki Speedway Ekstraligi Marma Polskie Folie Rzeszów podejmie Złomrex Włókniarz Częstochowa. W niedzielę rzeszowian czekają 60. derby Małopolski. O godz. 16 zmierzą się w Tarnowie z tamtejszą Unią.
- Chcemy wygrać oba mecze. Jednak będzie to bardzo trudne, bo chłopcy jadą słabo - stwierdza Jacek Ziółkowski, menedżer rzeszowskiego zespołu. Na pewno w drużynie Marmy ani w piątek, ani w niedzielę nie wystąpi Duńczyk Kenneth Bjerre, który dochodzi do zdrowia po kontuzji nogi. - Kenneth w ogóle nie jest brany pod uwagę. Pojechał jedne zawody, a później był zastępowany i w Szwecji i w Anglii - tłumaczy Ziółkowski.

W tej sytuacji w piątkowym meczu z Włókniarzem szansę dostanie Cameron Woodward. Australijczyk zastąpi Romana Poważnego, który nie zachwycił w niedzielnym meczu z Unią Tarnów. - Cameron przyleci w piątek, ale zdąży potrenować przed meczem - mówi Ziółkowski. Skład Marmy w pojedynku z Włókniarzem uzupełnią Anglik Scott Nicholls, Australijczyk Davey Watt, Słoweniec Matej Zagar oraz Dawid Stachyra, który w dobrym stylu wrócił do zespołu. Parę juniorów stanowić będą Słowak Martin Vaculik oraz Dawid Lampart.

Czy to wystarczy na Duńczyka Nicki Pedersena, Amerykanina Grega Hancocka, Tomasza Gapińskiego i Sebastiana Ułamka? Na pewno faworytem piątkowego meczu są częstochowianie, których szanse dodatkowo rosną z powodu kontuzji Anglika Lee Richardsona, za którego menedżer Piotr Żyto może zastosować zastępstwo zawodnika. - Nie ma co liczyć, że przyjedzie Lee lub będący świeżo po kontuzji Michał Szczepaniak. Ja na ich miejscu zastosowałbym "zetzetkę" - mówi Ziółkowski.

Mimo to rzeszowianie nie tracą nadziei. Jeśli nie będzie problemów ze sprzętem, to możemy wygrać z Włókniarzem - mówił po meczu z Unią Davey Watt. - Przed nami dwa ważne mecze, w których liczymy na komplet punktów - dodawał Martin Vaculik.

Faktycznie zdobycie pięciu punktów w tych dwóch spotkaniach zdecydowanie poprawiłoby sytuację rzeszowian w tabeli, którzy jedną nogą byliby już w czołowej szóstce po zakończeniu sezonu zasadniczego. Jednak punkty potrzebne są też walczącym o mistrzowski tytuł żużlowcom z Częstochowy, którzy niedawno przegrali przed własną publicznością z Unibaksem Toruń, a także tarnowianom. Podopieczni Romana Jankowskiego do tej pory zdobyli tylko dwa punkty po wygranej z Atlasem Wrocław, a przed własną publicznością przegrali też z drużynami z Gorzowa i Zielonej Góry. W tej sytuacji nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktów na własnym torze. - Chcemy wygrać i to najlepiej różnicą 15 punktów, by zdobyć bonus. Ale nie będzie łatwo, bo rywale będą mieli taki sam cel - powiedział Roman Jankowski, trener Unii, który w rewanżu stawia na braci Jacka i Marcina Rempałów. Zastąpią oni Australijczyka Kevina Doolana oraz Rosjanina Daniła Iwanowa.

Kto z żużlowców Marmy pojedzie w pojedynku z Unią? - To się okaże po piątkowym pojedynku z Włókniarzem - ucina krótko Ziółkowski.

W Tarnowie rzeszowscy żużlowcy tradycyjnie mogą liczyć na doping swoich kibiców. - Nie będzie jednak żadnej zorganizowanej grupy, która pojechałaby autokarami. Kibice wybierają się samochodami prywatnymi. Wszystko dlatego, że zbyt późno dowiedzieliśmy się o zmianie godziny meczu z 18.30 na 16 - mówi Michał Kędzior, kibic z Rzeszowa.

tomasz.welc@rzeszow.agora.plMARMA POLSKIE FOLIE RZESZÓW

ZŁOMREX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

AWIZOWANE SKŁADY:

Marma: 9. Davey Watt, 10. Cameron Woodward, 11. Matej Zagar, 12. Dawid Stachyra, 13. Scott Nicholls, 14. Martin Vaculik, 15. Dawid Lampart.

Włókniarz: 1. Tomasz Gapiński, 2. Lee Richardson, 3. Greg Hancock, 4. Sebastian Ułamek, 5. Nicki Pedersen, 6. Borys Miturski.

Godz. rozpoczęcia: 19.30

Sędziuje Marek Wojaczek z Godziszki.

Bilety: 28 zł - normalne, 17 zł - ulgowe (przysługujące wyłącznie osobom uczącym się, urodzonym w 1983 roku bądź później, dzieci do lat 7 w towarzystwie dorosłego opiekuna wchodzą na zawody bezpłatnie), 5 zł - program.UNIA TARNÓW

MARMA POLSKIE FOLIE RZESZÓW

AWIZOWANE SKŁADY:

Unia: 9. Sławomir Drabik, 10. Marcin Rempała, 11. Jacek Rempała, 12. Peter Ljung, 13. Janusz Kołodziej, 14. Patrick Hougaard, 15. Kamil Zieliński.

Marma: 1. Scott Nicholls, 2. Dawid Stachyra, 3. Davey Watt, 4. Roman Poważny, 5. Matej Zagar, 6. Dawid Lampart, 7. Martin Vaculik.

Godz. rozpoczęcia: 16

Sędziuje Jerzy Najwer z Gliwic.

Bilety: 40 zł - trybuna, 25 zł - normalne, 20 zł - ulgowe, 7 zł - program.Pozostałe pary 8. kolejki:

Caelum Stal Gorzów - Unibax Toruń (godz. 16, sędziuje Artur Kuśmierz), Unia Leszno - ZKŻ Kronopol Zielona Góra (godz. 16.30, sędziuje Leszek Demski), Złomrex Włókniarz Częstochowa - Atlas Wrocław (godz. 17, sędziuje Marek Wojaczek).Nagrody dla kibiców

Wśród wszystkich kibiców, którzy zakupią program na piątkowy mecz Marmy Polskie Folie Rzeszów ze Złomreksem Włókniarzem Częstochowa rozlosowane zostaną trzy atrakcyjne nagrody. Są nimi 32-calowe telewizory LCD ufundowane przez firmę IGM - producenta wchodzącego właśnie na rynek napoju energetycznego Extreme Power. Wręczenie wylosowanych nagród nastąpi bezpośrednio po zakończeniu meczu.