Sport.pl

Sven - Goran Eriksson trenerem Meksyku

Były selekcjoner reprezentacji Anglii Sven - Goran Eriksson został nowym trenerem Meksyku - poinformowała tamtejsza federacja piłki nożnej.
Jednogłośnie jego kandydaturę poparło 18 właścicieli klubów z najwyższej klasy rozgrywek, którzy stanowią komitet wykonawczy federacji. Ma pomóc drużynie wywalczyć awans do mistrzostw świata 2010 w RPA.

60-letni Szwed w przeszłości bez powodzenia prowadził reprezentację Anglii. Ostatni sezon spędził na ławce trenerskiej Manchesteru City, z którym zajął dziewiąte miejsce w lidze. Jego kontrakt został rozwiązany dwa lata przed terminem.

Jest dziewiątym obcokrajowcem, który poprowadzi Meksyk. Jako ostatni w tej roli występował Serb Bora Milutinovic, który zrezygnował ze stanowiska w 1997 roku.

Eriksson zastąpił Hugo Sancheza. Meksykanin został zwolniony po tym jak drużyna U-23 nie wywalczyła awansu na IO w Pekinie.

Kandydatury Szweda nie popierało kilku czołowych piłkarzy, w tym najlepszy strzelec w historii drużyny Jared Borgetti. Jego zdaniem zatrudnienie obcokrajowca jest złym krokiem w rozwoju lokalnego futbolu.