Wygrana Janowicza w Roland Garros

Łodzianin Jerzy Janowicz awansował do trzeciej rundy juniorskiego turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego w Paryżu

17-letni Janowicz pokonał w dwóch setach Chorwata Marina Draganję (6:4, 6:4). Mecz trwał godzinę i dwanaście minut. W pierwszej rundzie mierzący 202 cm wzrostu łodzianin wyeliminował Rosjanina Aleksandra Łobkowa, który skreczował w drugim secie.

Rywalem Janowicza w meczu o ćwierćfinał będzie zwycięzca pojedynku, w którym zmierzą się Antoine Feret z Francji i Henrique Cunha z Brazylii.

Janowicz jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. W 2007 r. grał w finale juniorskiego US Open, a na początku tego roku w ćwierćfinale Australian Open. W marcu siedemnastolatek wygrał swój pierwszy w karierze turniej seniorski - Switzerland F3 Futures w Vaduz. W finale pokonał Włocha Andrea Stoppiniego.