Sport.pl

Młodzi pingpongiści na topie

Turniejem Top 8 młodzi pingpongiści zakończyli tegoroczny sezon. Impreza po raz pierwszy odbyła się w nowej hali Uniwersytetu Przyrodniczego.
Formuła zawodów wzorowanych na europejskim turnieju Top12, których organizatorem był lubelski Sygnał, przewiduje, aby w każdej kategorii wiekowej startowały ósemki najlepszych zawodników po całym sezonie. Tym razem tak się nie stało, ale nie dlatego, że zawodnicy nie chcieli grać, ale z powodu udziału czołowych naszych graczy w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które w tym samym czasie odbywały się w Cetniewie. Na tę imprezę zostali powołani: Natalia Cięszczyk i Paweł Kozieł z Sygnału oraz Michał Wierzchowski z Alfy Radzyń Podlaski.

W tej sytuacji w kategorii kadetów wygrał kolega klubowy Kozieła Konrad Kulpa, który zresztą triumfował także wśród juniorów. Tym razem w młodziczkach nie zagrały zdecydowanie najlepsze w tej kategorii Cięszczyk i Sylwia Pawlak - srebrne medalistki w drużynie i brązowe w singlu ostatniego Pucharu Polski, który jest traktowany na równi z mistrzostwami kraju. Pierwsza z nich, jak wiadomo, w tym czasie występowała w Cetniewie, a druga zagrała w wyższej kategorii i wygrała. Nie zawiódł także inny medalista Pucharu Polski, trzeci w grze podwójnej - Paweł Rozwadowski. Zawodnik Roztocza Szczebrzeszyn był pierwszy w kategorii młodzików.Wyniki - żaczki: 1. Karolina Lalak (Sygnał Lublin), 2. Dagmara Baranowska (Dystans Niedźwiada), 3. Joanna Kuchnio (Arka Ryki); żacy: 1. Konrad Kowalczyk (Arka), 2. Paweł Wójcik (Dystans) 3. Kamil Głowinkowski (Ruch Lublin); kadetki: 1. Sylwia Pawlak (Sygnał), 2. Olga Grudzień (Arka), 3. Marta Kanak (Tajfun Ostrów Lubelski); kadeci: 1. Konrad Kulpa, 2. Adrian Łagoźny (obaj Sygnał), 3. Błażej Ferens (TUK Tomaszów Lub.; młodziczki: 1. Aneta Chodon (Arka), 2. Marta Kanak (Tajfun), 3. Klaudia Kozieł (Arka); młodzicy: 1. Paweł Rozwadowski (Roztocze Szczebrzeszyn), 2. Radosław Stepuch (UKS Gościeradów), 3. Marcin Reszka (Sygnał); juniorzy: 1. Kulpa, 2. Daniel Kisielewicz (obaj Sygnał), 3. Adrian Kubajka (Ogniwo Chełm); juniorki: 1. Wiktoria Kamińska (Tajfun), 2. Sylwia Pawlak (Sygnał), 3. Olga Grudzień (Arka).