Transferowy hit siatkarski w Bielsku-Białej!

Wiele klubów toczyło bitwę o Annę Barańską, a zwycięzcą okazał się BKS Aluprof. Kolejna reprezentantka Polski zagra w Bielsku-Białej!
Anna Barańska to jedna z najlepszych polskich siatkarek. W ostatnich latach w rozgrywkach w kraju oraz w Lidze Mistrzyń zbierała nagrody - dla najlepszej przyjmującej, atakującej i zagrywającej. Była liderką Winiar Kalisz, które w poprzednim sezonie poprowadziła do mistrzostwa i Pucharu Polski. Potem bój stoczył o nią trener kadry Marko Bonitta. Początkowo niechętna występom w kadrze, po rozmowach z włoskim szkoleniowcem ostatecznie trafiła do reprezentacji, z którą za kilka tygodni pojedzie na olimpiadę do Pekinu.

W poniedziałek w południe 24-letnia zawodniczka podpisała kontrakt z BKS-em Bielsko. W klubie z Podbeskidzia Barańska dołączy do sporego grona niedawnych znajomych z Winiar Kalisz - trenera Igora Prielożnego oraz Eleonory Dziękiewicz i Heleny Horki.

To nie koniec transferowych zmian w Bielsku. Spekuluje się, że kilka zawodniczek chce opuścić zespół, wymienia się m.in. nazwiska Mileny Sadurek i Pauliny Maj. - Klub poniósł duże konsekwencje finansowe nieudanego sezonu, teraz te konsekwencje muszą ponieść też zawodniczki. Prowadzę z nimi twarde rozmowy, każdej mówię prawdę w oczy - wyjaśnia Ryszard Bortliczek, dyrektor BKS-u.

W poniedziałek do klubu nadeszło pismo od firmy menedżerskiej JM VOLLEY Sport Marketing House, która reprezentuje interesy Mileny Sadurek. W piśmie zawarta jest prośba o rozwiązanie kontraktu przez zawodniczkę. - Niczego na siłę nie zamierzamy robić. Skoro zawodniczka nie chce u nas grać, to pewnie pójdziemy jej na rękę. Zawsze istnieje możliwość porozumienia - dodaje dyrektor.

Kto w zamian? Mówi się, że Sadurek mogłaby zastąpić inna kadrowiczka Katarzyna Skorupa, natomiast na libero być może, zamiast Maj, zagrałaby Agata Sawicka. Ale możliwy jest też zaciąg zagraniczny. - Trener Prielożny ma dobre kontakty zagranicą i niewykluczone, że to on znajdzie nowe zawodniczki - zapowiada dyrektor Bortliczek.

Przesądzone jest już, że zespół zagra w rozgrywkach Pucharu CEV.