Cracovia w Intertoto, ale prezes chce Pucharu UEFA

Gra w Pucharze Intertoto mocno komplikuje plany Cracovii. Piłkarze najprawdopodobniej wcześniej skończą urlopy, a klub zrezygnuje z wyjazdu do Stanów Zjednoczonych
Janusz Filipiak, prezes Cracovii, nie krył zadowolenia, choć decyzja o przyznaniu miejsca w PI zapadła dość niespodziewanie. - Nie wahałem się ani chwili, choć to dla nas spory problem organizacyjny. Stajemy jednak przed olbrzymią szansą na wywalczenie miejsca w Pucharze UEFA - podkreślił z dumą główny sponsor klubu. - Mam również nadzieję, że nie dojdzie do derbów Krakowa w Pucharze UEFA - dodał z uśmiechem.

Już wczoraj prezes Cracovii zapowiedział solidne premie za awans oraz istotne wzmocnienia kadry. Jednak do spotkań pierwszej rundy PI (z Szachtiorem Soligorsk 21 czerwca w Krakowie i tydzień później na Białorusi) Cracovia przystąpi w składzie z poprzedniego sezonu.

- Prezesi Zagłębia Lubin, Korony Kielce czy Widzewa Łódź przeżywają prawdziwą traumę [kluby zamieszane w aferę korupcyjną - przyp. red.]. Nie wiedzą, czy kupować, czy sprzedawać zawodników. Poza tym sporo piłkarzy i trenerów jest na urlopach i nie bardzo jest z kim gadać.

W tej sytuacji najbliższy podpisania kontraktu z Cracovią jest Maciej Małkowski, 23-letni pomocnik GKS-u Jastrzębie, któremu właśnie kończy się umowa z II-ligowcem. Za to z 23 kandydatów sprawdzanych w środowym sparingu trener Stefan Majewski zainteresowany jest dwoma piłkarzami jako uzupełnieniem Młodej Ekstraklasy.

Z powodu gry w PI krakowianie zrezygnowali z wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Całkiem realny jest natomiast kilkudniowy obóz w Słowenii (od 30 czerwca). Gdyby Cracovia awansowała do II rundy PI, prosto ze zgrupowania pojechałaby do Austrii na pierwszy mecz ze Sturmem Graz (5 lub 6 lipca).

Piłkarze Cracovii do zmagań w europejskich pucharach wystartują niemal z marszu. Początek przygotowań zaplanowano w poniedziałek 16 czerwca, na sześć dni przed spotkaniem z Szachtiorem. - Już dzwoniłem do chłopaków i przygotowania postaramy się zacząć już w środę 11 czerwca - poinformował Majewski.