Co, gdzie, kiedy

Kalendarz imprez sportowych
KOLARSTWO

Bank BPH Grand Prix MTB (II edycja), sobota, godz. 9.30, tereny Parku Uzdrowiskowego w Nałęczowie.

Skandia Maraton MTB (IV edycja), niedziela, godz. 11 (zapisy 8), tereny Parku Uzdrowiskowego w Nałęczowie.

PIŁKA NOŻNA

III liga - sobota: Górnik Łęczna - Naprzód Jędrzejów, godz. 17.30, stadion przy al. Jana Pawła II w Łecznej;

Avia Świdnik - Wisłoka Dębica, godz. 17, stadion przy ul. Sportowej w Świdniku; niedziela: Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski - Kolejarz Stróże, godz. 17, stadion przy ul. Warszawskiej w Radzyniu.

IV liga - wszystkie mecze w niedzielę o godz. 17: Start Krasnystaw - BKS Unia Bełżyce, Tomasovia - Lewart Lubartów, Stal Kraśnik - Orlęta Łuków, Podlasie Biała Podlaska - Wisła Puławy, Janowianka Janów Lubelski - Chełmianka, Stal Poniatowa - Lublinianka, Sparta Rejowiec Fabryczny - Spartakus Szarowola, Huragan Międzyrzec Podlaski - Górnik II Łęczna.

Bialskopodlaska klasa okręgowa - wszystkie mecze w niedzielę o godz. 16: Dąb Dębowa Kłoda - Sokół Adamów, Grom Kąkolewnica - Lutnia Piszczac, Unia Żabików - Dwernicki Stoczek Łukowski, LKS Dobryń - Niwa Łomazy, Unia Krzywda - ŁKS Łazy, Janowia Janów Podlaski - Victoria Parczew, Orkan Wojcieszków - Granica Terespol.

Chełmska klasa okręgowa - sobota: Brat Siennica Nadolna - Sawena Sawin 17; niedziela: Pławanice Kamień - Vojsławia Wojsławice 17, Ruch Izbica - Hetman Żółkiewka 16, Spółdzielca Siedliszcze - Włodawianka Włodawa 16, Unia Białopole - Vitrum Wola Uhruska 15, Ogniwo Wierzbica - Kłos Chełm 16, Agros Suchawa - Frassati Fajsławice 15.

Lubelska klasa okręgowa - sobota: MKS Ryki - Hetman Gołąb 15, POM Iskra Piotrowice - LKS Gościeradów 17, BKS Lublin - Orły Kazimierz Dolny 15, Cisy Nałęczów - Piaskovia Piaski 12, Koziołek Lublin - Opolanin Opole Lubelskie 11; niedziela: Polesie Kock - Sygnał Lublin 16, Orion Niedrzwica Duża - Tajfun Ostrów Lubelski 16, LZS Wierzchowiska - Czarni Dęblin 17.

Zamojska klasa okręgowa - sobota: Victoria Łukowa/Chmielek - Korona Łaszczów 17, Kryształ Werbkowice - Nord 98 Wysokie 16, Granica Lubycza Królewska - Orzeł Tereszpol 17, Omega Stary Zamość - Sparta Wożuczyn 17 (mecz w Zamościu), Olender Sól - Hetman II Zamość 17; niedziela: Olimpiakos Tarnogród - Płomień Spartan Nieledew 17, Roztocze Szczebrzeszyn - Unia Hrubieszów 17, Huczwa Tyszowce - Ostoja Skierbieszów 17.

XVIII memoriał Mirosława Jeżowskiego, niedziela, godz. 9.15, stadion Sygnału przy ul. Zemborzyckiej 3 w Lublinie.

PIŁKA NOŻNA KOBIET

II liga lubelska - sobota: Delfinek Łuków - Motor Lublin 13, Kinga Krasnystaw - Widok Lublin 14; niedziela: Wilki Wilków - Hetman Zamość 14.

BIEGI MASOWE

XVI Ogólnopolskie Biegi Ekologiczne, niedziela, godz. 10.30 w Urszulinie.

LEKKOATLETYKA

Drużynowe Mistrzostwa Polski (pierwszy rzut I Ligi PZLA), sobota, godz. 9 uroczyste otwarcie 13.45), stadion ZWWF przy ul. Akademickiej w Białej Podlaskiej.

SZACHY

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa seniorów i juniorów w szachach błyskawicznych - piątek, godz. 16.30 (zapisy 16) - otwarty turniej indywidualny dla dzieci (11 rund po trzy minuty plus dwie sekundy za każdy ruch); sobota, godz. 10 (zapisy 9) - turniej drużynowy (pięć minut dla zawodnika), pawilon MKS Start przy al. Piłsudskiego w Lublinie; niedziela, godz. 10 (zapisy 9) - mistrzostwa indywidualne (system szwajcarski kontrolowany na dystansie 15 rund - kojarzenie komputerowe), Starostwo Powiatowe przy ul. Spokojnej w Lublinie.

TENIS STOŁOWY

III Turniej Lubelszczyna - TOP 8, sobota i niedziela, godz. 9, hala Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej (wejście od Raabego) w Lublinie.

VI turniej z cyklu Grand Prix Piask, niedziela, godz. 9,30 - żacy i młodzicy, 11.30 - kat. open, sala SP przy ul. Mickiewicza w Piaskach.

TENIS ZIEMNY

Ogólnopolski Turniej Otwarty - Memoriał Marka Obary i Andrzeja Wawrzyckiego, piątek, godz. 17 (zapisy do 16), sobota i niedziela, korty KT Topspin (wioska dziecięca SOS) przy ul. Jutrzenki w Lublinie.

WĘDKARSTWO

Towarzyskie młodzieżowe (do lat 16) zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka, niedziela, godz. 9.30, zapisy uczestników od 7 przy końcowym przystanki linii autobusowej w Dąbrowie.

REKREACJA

Imprezy sportowe z okazji Dnia Dziecka (zawody pływackie, turniej piłki ręcznej chłopców, dzień otwarty na strzelnicy sportowej), piątek 10, obiekty ZSO nr 5 przy ul. Rzeckiego w Lublinie.

Lubelskie Święto Sportu, piątek, godz. 9, sobota, godz. 12, niedziela, godz. 9, hala MOSiR (Globus) i przyległe tereny przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

II edycja zajęć ruchowych dla mieszkańców Lublina - Ruch, Zdrowie, Życie, piątek, godz. 17.30, hala MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Biegowe Ścieżki Nike, sobota, godz. 10, zbiórka przy tablicy na przeciwko stacji benzynowej w parku Ludowym w Lublinie.

INNE

Warsztaty trenerskie Lubelskiej Unii Sportu - I sesja dla trenerów i instruktorów szkolących dzieci i młodzież w ramach zintegrowanego „Programu szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży uzdolnionej sportowo w województwie lubelskim na 2008 r.”, niedziela, godz. 10, pawilon MKS Start przy al. Piłsudskiego w Lublinie.

ZEBRANIA

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie, poniedziałek, godz. 16.15 (16.30 w II terminie), restauracja Lech przy ul. Zana w Lublinie.