Rada o Jadarze Sport

SIATKÓWKA. W poniedziałek odbędzie się specjalna sesja Rady Miasta w całości poświęcona sytuacji, w jakiej znalazła się drużyna siatkarzy Jadaru Sport Radom.
Ostatnie spotkanie prezydenta Andrzeja Kosztowniaka z prezesem i dotychczasowym sponsorem drużyny Tadeuszem Kupidurą na temat pomocy klubowi ze strony magistratu nie przyniosło żadnych konkretów. Być może sytuacja zmieni się zaraz po weekendzie. W najbliższy poniedziałek na wniosek prezydenta Kosztowniaka odbędzie się bowiem nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta, na którym radni mają się zapoznać z propozycjami pomocy dla klubu ze strony władz, a co za tym idzie - ratowania siatkarskiej ekstraklasy dla Radomia.

Tymczasem w sobotę siatkarze Jadaru Sport, którzy kończą okres posezonowego roztrenowania, rozegrają pojedynek towarzyski w Rawie Mazowieckiej. Podopieczni trenera Wojciecha Stępnia zmierzą się z innym przedstawicielem Plus Ligi - J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska. Zespoły z Mazowsza uświetnią Dni Rawy Mazowieckiej, rodzinnego miasta atakującego Politechniki Radosława Rybaka. Niestety, radomianie zagrają w mocno okrojonym składzie. Do Rawy nie wybiera się żaden ze środkowych bloku. Adam Nowik, Jakub Bucki i Grzegorz Kokociński leczą kontuzje lub choroby, natomiast Bartosz Gawryszewski przebywa na zgrupowaniu kadry B.