Van Persie: Arsenal powinien więcej płacić

Arsenal nieudanie zakończył ostatni sezon Premier League, zajmując trzecie miejsce za Manchesterem i Chelsea. Z drużyny odszedł już Mathieu Flamini (Milan), a w kolejce stoją Aleksander Hleb i Emmanuel Adebayor. Przed kompletną rozsypką zespół powinny uchronić większe płace zawodników - twierdzi holenderski pomocnik "Kanonierów", Robin van Persie.
- To jest bardzo ważne, żeby Arsenal potrafił zatrzymać swoich najlepszych zawodników. Tworzymy wyjątkową grupę ludzi, a jeżeli duża z nich część odejdzie, stracimy na sportowej wartości.

Arsen Wenger po przeprowadzeniu kilku nietrafionych transferów zmienił politykę pozyskiwania i opłacania zawodników. Nie kupuje się drogo i mało się też płaci za grę. - Nie chcą płacić zawrotnych sum, a ja uważam, że powinni - stwierdza Holender, cytowany przez "Daily Telegraph". Dodaje przy tym, że przez taką politykę piłkarze "nie są szczęśliwi".

- Kiedy masz 27 albo 28 lat i dostajesz trzy razy atrakcyjniejszą ofertę, to odejdziesz. Jeżeli takie same pieniądze którykolwiek z graczy dostałby w Arsenalu, to na pewno by został - uważa piłkarz. - Czuję się człowiekiem Arsenalu, ale klub mógłby się tez postarać o to, abyśmy "się wspólnie rozwijali" - mówi 24-letni piłkarz, który w tym sezonie zdobył dla "Kanonierów" 9 bramek w 23 występach. Van Persie podpisał kontrakt z Arsenalem do 2011.