Czołowe miejsca kieleckich motocyklistów na kolejnej rundzie MP w rajdach enduro

Łukasz Bartos z KTM Novi utrzymał szóste miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski w rajdach po 5 i 6 eliminacji w Krzeniowie koło Złotoryi.
Impreza rozgrywana była wspólnie z mistrzostwami Czech. Na starcie stanęło 86 Polaków i 150 gości z zagranicy. Rywalizowali na wymagających trasach m.in. zlokalizowanym w lesie enduro teście czy też na torze crossowym w Nowym Kościele. Dwukrotnie najlepszy był reprezentant gospodarzy, lider MP Marcin Frycz. Łukasz Bartos dojeżdżał do mety na 4 i 5 miejscu, co pozwoliło mu zachować miejsce w czołówce punktacji łącznej. W swojej klasie - E1 - jest dwie lokaty wyżej (8. miejsce ma tu Grzegorz Chorodyński z Selfa Kielce).

Lepiej kielczanie wypadają tylko wśród najmłodszych (junior 50). Co ciekawe na piątej rundzie pierwszy raz w sezonie Konradowi Widłakowi udało się przełamać dominację Rafała Bracika. Później wszystko wróciło do normy - Bracik wygrał i prowadzi z 22 punktami przewagi nad Widłakiem (motocykliści KTM zajmują sześć pierwszych lokat w tej klasie).

W połączonej E2E3 lepiej od Mikołaja Pańki radził sobie tym razem Hubert Dzianok (dwa razy szósty). Ma teraz tylko trzy oczka straty do kolegi z KTM i zajmuje ósmą pozycję.

Wysokie lokaty kielczanie zdobywali też w Pucharze PZM. Po dwa drugie miejsca zdobyli Maciej Glock (E1), Mateusz Piątek (junior) i Andrzej Grzyb (quady). Ten pierwszy awansował na trzecie miejsce w swojej klasie, a ostatni obronił fotel lidera.

Następne zawody cyklu odbędą się w dniach 5-6 lipca w podkieleckim Piekoszowie.