Ekwueme musi odejść?

Martins Ekwueme jest na czele listy zawodników wystawionych przez Legię na sprzedaż. Wicemistrz Polski chce sprowadzić z Hiszpanii napastnika, pomocnika i obrońcę
Już przed tygodniem dyrektor sportowy stołecznego klubu Mirosław Trzeciak poinformował pięciu zawodników, iż latem mogą szukać sobie klubów. Byli to: Piotr Bronowicki, Marcin Smoliński, Maciej Korzym (w jego przypadku po raz kolejny chodzi o wypożyczenie), Hiszpan Balbino i Błażej Augustyn. Ostatecznie Augustyn zostaje w zespole Młodej Ekstraklasy. W grupie natomiast jest Ekwueme.

23-letni pomocnik był niedawno powołany do olimpijskiej reprezentacji Nigerii, ale nie poleciał na zgrupowanie, bo musiał zagrać w finale Pucharu Ekstraklasy. Kilka lat temu nie udało mu się przebić w Wiśle Kraków, teraz nie udało się także w Legii. Ostatnio więcej szans od niego dostawali młodzi Polacy. Na Łazienkowską przybył rok temu z drugoligowej Polonii. Już pół roku temu sondował, czy nie może wrócić. Teraz nie wiadomo, jak potoczą się jego losy.

Oprócz tego Legia szuka też nowych piłkarzy. Także w Hiszpanii, gdzie dyrektor Trzeciak i trener Jan Urban mają niezłe rozeznanie. Tak jak pisaliśmy, Legia jest zainteresowana byłym mistrzem świata juniorów, występującym w rezerwach Sevilli Argentyńczykiem Danielem Armenterosem oraz obrońcą drugoligowego Cadiz FC Abrahamem Pazem (ale tu bardziej istotne jest zatrzymanie Inakiego Astiza, w poprzednim sezonie wypożyczonego z Osasuny). Na celowniku jest także hiszpański napastnik o nieustalonych personaliach. - Nie będziemy podawać nazwisk, bo w takim przypadku zawodnicy są tam nękani przez media - przyznał dyrektor Trzeciak.

Opcja z napastnikiem jest tym bardziej interesująca, że niewielkie są szanse na pozyskanie ze Znicza Pruszków króla strzelców II ligi Roberta Lewandowskiego, a wciąż nie wiadomo, czy dojdzie do porozumienia z Marcinem Mięcielem.

Roger i Wawrzyniak na Euro

Roger Guerreiro i Jakub Wawrzyniak znaleźli się w ostatecznym składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Legia ma w kadrze dwóch piłkarzy, tak samo jak Górnik Zabrze. Z polskich klubów więcej ma tylko Wisła Kraków (trzech). W składzie z powodów zdrowotnych nie zmieścił się były legionista Grzegorz Bronowicki, obecnie obrońca Crvenej Zvezdy Belgrad.

Wyspy Legii

31 maja w Blue City, a miesiąc później w Galerii Ursynów zostaną otwarte Wyspy Legii - stoiska promujące klub z Łazienkowskiej. Będzie tam można kupić gadżety i pamiątki klubowe, a także wyrobić karty kibica. W dalszej kolejności przewidywana jest dystrybucja biletów i karnetów na mecze. W najbliższych dniach w kompleksie biznesowym przy ul. Szturmowej oraz w Multikinach powstaną tzw. pylony zawierające materiały promocyjne.