Prezes siatkarek: Ekstraklasa jeszcze nie teraz

Siatkarki Budowlanych w zeszłym sezonie były rewelacją I ligi. Teraz powinno być jeszcze lepiej - toruński klub ma już tytularnego sponsora - firmę Nesta Bis.
Rozmowa z prezesem siatkarek BudowlanychFilip Łazowy: Od przyszłego sezonu torunianki będą miały solidnego sponsora.

Andrzej Drozdowski: Bardzo się z tego cieszymy. To ukoronowanie mojej pracy jako prezesa klubu Budowlani. Firma Nesta Bis będzie dzięki temu sponsorem tytularnym toruńskiej drużyny siatkarek. Na pewno znacznie nam to pomoże w funkcjonowaniu i osiąganięciu jeszcze lepszych wyników. Co ważne, współpraca ma być długofalowa. Dlatego też z optymizmem patrzę w przyszłość.

Jak duży musi być budżet klubu, by skutecznie walczyć na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet?

- Myślę, że jest to kwota nieco większa niż pół miliona złotych. Nie są to więc małe pieniądze. Nasz tytularny sponsor pokryje ponad 30 procent budżetu. To bardzo dużo. Nie mogę też nie wspomnieć o pomocy ze strony władz miasta.

W zeszłym sezonie Budowlane były rewelacją I ligi. Jakie są oczekiwania wobec następnego?

- Celem minimum jest udział w play-off. Na pewno zespół zostanie wzmocniony. Poszukujemy zawodniczek na pozycji rozgrywającej i środkowej. Chcemy być coraz silniejsi. Oczywiście będziemy bazowali na swoich zawodniczkach, które znakomicie się rozwijają. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia i chcemy iść do przodu.

Aż do Ligi Siatkówki Kobiet?

- Bardzo byśmy chcieli. Jednak jeszcze nie w tym sezonie. Gra w najwyższej klasie rozgrywkowej wiąże się z znacznie większymi wydatkami. My jesteśmy młodym zespołem. Nasze zawodniczki muszą jeszcze okrzepnąć i nabrać doświadczenia. Ale nie ukrywam, że mecze Budowlanych w LSK byłyby wielkimi wydarzeniami w Toruniu.

W naszym mieście ludzie bardzo się interesują grą drużyny.

- To prawda. Na meczach siatkarek, hala X LO za każdym razem jest pełna. Świetne wyniki osiąga reprezentacja i to przyciąga fanów do tego sportu. Musimy wykorzystywać to, że siatkówka jest bardzo popularna. Poza tym to piękny sport, w którym nie brakuje też urodziwych zawodniczek - także w naszym klubie. Poza tym klimat dla siatkówki w Toruniu jest doskonały. Jesteśmy zauważani nie tylko przez kibiców, ale także i przez władze miasta. Zostaliśmy wyróżnieni statuetką anioła i dyplomem za odkrycie roku.