Prielożny podpisze w piątek kontrakt z BKS-em Aluprof

W Bielsku-Białej prawie wszystko jasne. W piątek kontrakt z BKS-em Aluprof podpisuje Słowak Igor Prielożny. Przesądzone jest przyjście Heleny Horki. Blisko podpisania umowy jest Anna Barańska.
51-letni Prielożny cztery lata temu w pierwszym roku pracy w Polsce zdobył jedyny tytuł mistrza kraju w historii Jastrzębskiego Węgla. Przed rokiem ustrzelił dublet (mistrzostwo i Puchar Polski) z siatkarkami z Kalisza.

- Na początek najważniejsze będzie skompletowanie kadry. Klub prowadzi rozmowy, w najbliższym czasie wszystko będzie jasne. W połowie lipca rozpoczniemy treningi - mówi Prielożny, który jeszcze w środę załatwiał ostatnie formalności w swoim poprzednim klubie - Winiarach Kalisz.

Przesądzone jest sprowadzenie reprezentantki Czech Horki, która była jedną z najlepszych zawodniczek ekstraklasy w minionym sezonie. 27-letnia atakująca ostatnio grała w Winiarach, a wcześniej w Grecji i Szwajcarii.

Trwają rozmowy z kolejnymi reprezentantkami kraju: Anną Barańską i Eleonorą Dziękiewicz. Bardziej prawdopodobne jest zakontraktowanie tej pierwszej, ale i Dziękiewicz pozostaje w kręgu zainteresowania. Obu zawodniczkom kończą się kontrakty, a nowe umowy zaproponowane przez klub z Kalisza są mniej atrakcyjne. Niewykluczone, że w piątek ta sprawa też już będzie rozstrzygnięta.