Fatalna postawa Victorii

Piłkarze Unii po zwycięstwie z Cartusią ciągle zajmują drugie miejsce w tabeli III ligi. Victoria przegrała z Kujawiakiem Włocławek i pokazała, że wiosną jej piętą achillesową są mecze na własnym boisku.

Janikowianie wywalczyli trzy punkty w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. Była już 92. min spotkania, kiedy Piotr Nowosielski minął jednego z obrońców i płasko dośrodkował z lewej strony. Jacek Łukomski strzałem z kilku metrów zdobył zwycięskiego gola.

W pierwszej połowie mecz był słaby. Unia przeważała, ale nie umiała pokonać defensywy ekipy z Kartuz. Kilka strzałów to zbyt mało, by pokonać bramkarza Cartusii Krzysztofa Leszka. Po przerwie Unia zagrała lepiej. Piłka po uderzeniach Mariusza Niedbały Nowosielskiego i Marcina Tarnowskiego nie trafiała do siatki. Czasu ubywało. W 75. Nowosielski trafił w słupek i dopiero akcja Łukomskiego w 92. min dała trzy punkty.

Victoria przegrała tej wiosny już czwarty raz na własnym boisku. Porażka z przedostatnim, Kujawiakiem Włocławek, jest tym bardziej przykra, że rywal przyjechał w 12-osobowym składzie.

Lekceważenie zemściło się w drugiej połowie, kiedy włocławianie strzelili dwa gole gospodarzom.

Unia - Cartusia 1:0 (0:0) Bramka: 1:0 Łukomski (90.+2) Unia: Wróbel - Witkowski, Wrzesiński, Mysiak, Warczachowski - Niedbała, Filipek (66. Łukomski) - Nowosielski, Tarnowski, Kalinowski - Ślifirczyk (46. Marciniak).

Victoria - Kujawiak 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Modracki (11.), 1:1 Kaluderović (78.), 1:2 Majić (90.)

Victoria: Szafrański - Malczuk, Poznański, Górecki, Glazik - Rogóż, Wiśniewski, Modracki (68. Kolmajer), Łożyński (52. Migawa) - Podolski (60. Raczyński), Krzywicki.

Pozostałe wyniki: Kotwica Kołobrzeg - Rega Trzebiatów 1:2, Nielba Wągrowiec - Zdrój Ciechocinek 4:0, Wierzyca Pelplin - Mieszko Gniezno 1:0, Rodło Kwidzyn - Jarota Jarocin 2:1, Elana Toruń - KP Police 0:0, Flota Świnoujście - Kaszubia Kościerzyna 1:0.