Nicholls tuż za ósemką

Po raz trzeci w tym sezonie Anglikowi Scottowi Nichollsowi nie udało się awansować do półfinału turnieju Grand Prix. Tym razem w Goeteborgu zajął dziewiąte miejsce.

Żużlowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów zakończył turniej z dorobkiem siedmiu punktów. O tym, że nie awansował do półfinałów, zadecydował jego upadek w 16. biegu, po którym został wykluczony z powtórki. Anglik miał jeszcze szansę na miejsce w ósemce, ale warunkiem było wygranie ostatniego wyścigu turnieju głównego. Nicholls przyjechał w nim na drugim miejscu, za mającym polskie obywatelstwo Norwegiem Rune Holtą, i ostatecznie - z dorobkiem siedmiu punktów - zajął dziewiąte miejsce.

A Holta okazał się najlepszy w całym turnieju. Drugi był Szwed Fredrik Lindgren, a trzecie miejsce zajął Duńczyk Nicki Pedersen. W klasyfikacji generalnej obrońca tytułu mistrzowskiego ma już dziesięć punktów przewagi nad szóstym w Goeteborgu Tomaszem Gollobem. Nicholls z dorobkiem 16 punktów zajmuje 12. pozycję.