Judo. Sport i dobra zabawa na tatami

Już po raz siódmy odbyły się organizowane przez UKS Judo 48 Otwarte Mistrzostwa Częstochowy Dzieci i Młodzików. W hali Politechnik wystartowało 123 zawodników z 13 klubów z całej Polski
Gospodarze wygrali zawody drużynowo. Indywidualnie zwyciężali w siedmiu z 30 kategorii. Na najwyższym stopniu podium stawali Michał Grzywacz, Jakub Kwapisz, Wiktor Zalasiński, Jakub Łuszczyk, Krzysztof Zieliński, Joanna Rospondek, Julianna Siwek. - Na matach rywalizowali młodzicy, młodziczki oraz dzieci starsze i młodsze - mówi Przemysław Kamiński z UKS Judo. - Przyjechali do nas nie tylko zawodnicy ze Śląska, ale też z innych regionów Polski - m.in. z Radomia. Część klubów jest z nami zaprzyjaźniona, współpracujemy m.in. przy organizacji obozów.

UKS Judo wyprzedził w klasyfikacji klubowej MOSiR Mysłowice oraz UKS Sosnowiec i LKS Simoradz, które wspólnie zajęły trzecie miejsce. Wszyscy medaliści otrzymali również dyplomy i nagrody rzeczowe.

Sekcja judo przy UKS 48 działa od 2001 roku. Obecnie trenuje w niej blisko 80 osób, w zdecydowanej większości dzieci. Na otwarte zajęcia uczęszczają również dorośli - m.in. studenci.

- Systematycznie się rozwijamy - dodaje Kamiński. - Praktycznie przez cały rok prowadzimy nabór do sekcji. Jeżeli teraz ktoś się zgłosi również chętnie przyjmiemy.

Treningi odbywają się w sali sportowej przy SP 48 (ul. Schillera). Telefony kontaktowe: 0 516 113 905 (Krzysztof Jabłoński),0 502 297 093 (Przemysław Kamiński).