Piłka nożna. Remisowy Wulkan

Punkt zakrzewian zdobyty w meczu z Mazowszem Płock oraz porażka Szydłowianki z Legionovią - oto jak grały zespoły z regionu radomskiego w kolejnych meczach mazowieckiej czwartej ligi
Podopieczni Bolesława Strzemińskiego nie przestraszyli się czołowej drużyny rozgrywek, od początku dyktując warunki na placu gry. Kilka minut po przerwie gospodarze udokumentowali swoją przewagę, a autorem gola okazał się Sławomir Pysiak. Napastnik zakrzewian wykorzystał idealne dośrodkowanie Przemysława Skorupy, z bliska kierując piłkę do siatki. Niestety, kilkanaście minut później jedyny błąd defensywy Wulkanu spożytkowali przyjezdni, ratując tym samym remis.

Tymczasem bez punktów wracali z Legionowa piłkarze Szydłowianki. Niebiescy przespali pierwszą połowę, w której stracili dwie bramki. Po zmianie stron gracze trenera Arkadiusza Skoniecznego wzięli się ostro do roboty i trzeba powiedzieć, że byli bliscy wywiezienia przynajmniej remisu. Stratę do gospodarzy zmniejszył wprowadzony Kamil Koniarczyk, trafiając zza linii pola karnego. Z kolei w ostatniej minucie solową akcję przeprowadził Sylwester Sokół. Obrońcy Legionovii, nie widząc innego sposobu na zatrzymanie pomocnika gości, sfaulowali go w polu karnym. Ewidentnej w opinii obserwatorów "jedenastki" sędzia Krzysztof Nejman z Płocka jednak nie podyktował.

Trener Skonieczny nie chciał komentować decyzji arbitra. Stwierdził tylko, że sytuacja jego zdaniem była co najmniej dyskusyjna.

WULKAN ZAKRZEW - MAZOWSZE PŁOCK 1:1 (0:0): S. Pysiak (51.) - Kapela (67.)

Wulkan: Borkowski - Kucharski, Jackowski, Kołaczyk, Ziółek, Senator, Stępniewski, Sałek, Skorupa, S. Pysiak, M. Pysiak.

LEGIONOVIA LEGIONOWO - SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC 2:1 (2:0): Karaszewski (14.), Reks (36.) - K. Koniarczyk (70.)

Szydłowianka: Zyzman - Leszczyński, Gogacz, Kobylarczyk, Kurbiel, Kiljański, Sokół, Bilke, Ludew, Śniegocki (46. K. Koniarczyk), Ciupiński (75. Gromek).

Pozostałe wyniki 32. kolejki: MKS Mława - Okęcie Warszawa 4:0 (2:0), Narew Ostrołęka - Korona Góra Kalwaria 2:2 (1:1), Mazur Karczew - Hutnik Warszawa 2:1 (1:1), Ursus Warszawa - GLKS Nadarzyn 0:2 (0:2), Polonia II Warszawa - Piast Piastów 1:2 (0:1), Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Start Otwock 0:1 (0:0), Tęcza Płońsk - Korona Ostrołęka 1:2 (0:1).