SPORT W SKRÓCIE

ŻUŻEL. Polacy bez medalu, niezły Lampart

Reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce w finale Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19, który odbył się w Rawiczu. Wśród Polaków dobry występ zanotował jedynie Maciej Janowski. Kompletnie zawiedli Marcel Kajzer, Borys Miturski i Michał Łopaczewski. Niezły występ zanotował młody żużlowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów Dawid Lampart, który zdobył siedem punktów (1,3,0,w,3).

Łącznie Polacy zdobyli 26 punktów i do trzeciej Danii stracili tylko dwa "oczka". Srebrni medaliści, Niemcy, wywalczyli 29 punktów, a najlepsi okazali się Szwedzi, którzy wygrali zdecydowanie, gromadząc na swoim koncie 36 punktów.

Ósemka Watta

W meczu na szczycie brytyjskiej Elite League żużlowcy Poole Pirates wygrali na wyjeździe z liderem Swindon Robins 51:39. W ekipie gości wystąpił obcokrajowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów, Australijczyk Davey Watt, który zdobył osiem punktów i bonus (3,2,2,1*,0).

MACEC odwołany

Zaplanowane na czwartek zawody o Puchar MACEC w Krośnie zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych.

KOLARSTWO GÓRSKIE. II Górskie Zawody Rowerowe w Krośnie

W sobotę o godz. 10 kolarze górscy wystartują z krośnieńskiego stadionu MOSiR-u na trasę II Górskich Zawodów Rowerowych rozgrywanych w ramach Karpackich Maratonów MTB 2008 "Cyklokarpaty.pl". Zawody rozgrywane będą na dwóch trasach: 34-kilometrowej i 62-kilometrowej, przebiegających przez Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy, a także przez tereny Krosna, Korczyny i Wojaszówki.

Zapisy przyjmowane będą w biurze zawodów na stadionie do godz. 9. Organizatorzy zaplanowali także atrakcyjne przełajowe zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży od 11 do 15 lat.