Arcymistrzowie na podium

SZACHY. Mateusz Bartel z Polonii Warszawa zwyciężył podczas 11. edycji Królewskiego Gambitu Radomia.
Tegoroczne zmagania w jedynym turnieju tematycznym w Polsce przyciągnęły do naszego miasta 81 szachistów, a wśród nich 11 arcymistrzów oraz 10 mistrzów międzynarodowych. - Tym razem arcymistrzowie nie dali innym szans, zajmując trzy pierwsze miejsca na podium - zaznaczył organizator imprezy i jednocześnie prezes Radomskiego Stowarzyszenia Sportowego Gambit Andrzej Zygarski.

Triumfator oprócz Pucharu Prezesa Polskiego Związku Szachowego otrzymał nagrodę finansową w wysokości 2200 zł ufundowaną przez AIG Lincoln Polska Sp. z o.o. Drugie miejsce zajął Grzegorz Gajewski z AZS UMCS Lublin (Puchar Posła do europarlamentu Zbigniewa Kuźmiuka i 1300 zł), a trzecie jego kolega klubowy Marcin Dziuba (Puchar Prezydenta miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka i 900 zł).

Najlepszym zawodnikiem z Radomia został reprezentant MDK-u Paweł Piętocha, a klasyfikację kobiet wygrała Joanna Dworakowska (WASKO HetMan Szopienice Katowice).

Ciekawostką jest to, że po raz drugi w historii Królewskiego Gambitu udział w rywalizacji wziął prezes PZSzach Janusz Woda. - Prezes bez sukcesu, ale dzielnie stawił czoła arcymistrzom, a po zawodach przyznał, że Radom to właściwie jedyne miejsce, gdzie pojawia się ich aż tak wielu - powiedział "Gazecie" Zygarski. Wyjątkowość radomskiej imprezy przejawiała się także w tym, że większość uczestników nie wyjechała z naszego miasta bez nagrody.

Pozostałe wyniki:

Grupa B: mężczyźni: 1. Grzegorz Zaręba (ULKS Łączna), 2. Hubert Pawlikowski (Nowy Sącz), 3. Oskar Skarżyński (Świdnik); kobiety: 1. Sabina Kowalczyk (PUKS Makowiec), 2. Emilia Kustal (LKS Stomil Bełchatów), 3. Justyna Różycka (Victoria Kielce).

Zwycięzcy grup rankingowych: 1800-1999 pkt - Konrad Skorża (Radom), 2000-2199 - Michał Matuszewski (Polonia Warszawa), 2200-2399 - Joanna Dworakowska, 2400-2599 - Mateusz Bartel, powyżej 2600 - Grzegorz Gajewski.