SPORT W SKRÓCIE

TRIAL ROWEROWY. Herba drugi w Łodzi

Rzeszowianin Krystian Herba zajął drugie miejsce na rozgrywanych w Łodzi Otwartych Mistrzostwach tego miasta. Zawodnik CWKS Resovii przegrał jedynie z Pawłem Reczkiem z Championa Świdnik, byłym mistrzem Europy i wicemistrzem świata. W zawodach wystartowało 25 zawodników, a z czołówki zabrakło jedynie Rafała Kumorowskiego i Karola Serwina.

Łódzkie zawody były kolejnym dobrym tegorocznym startem Herby.

KOSZYKÓWKA NA WÓZKACH. Start znowu mistrzem

Koszykarze na wózkach Startu Rzeszów po raz piąty z rzędu zostali mistrzami Polski. Rzeszowianie w finałowej rywalizacji pokonali Start Warszawa 3:1. Po jednym wyjazdowym zwycięstwie koszykarze Startu dwukrotnie ograli we własnej hali rywali 63:54 i 58:37 i mogli cieszyć się z kolejnego tytułu.

BADMINTON. Brąz we własnej hali

Katarzyna Myzia z UKS Sokół Ropczyce zdobyła brązowy medal podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie, które odbyły się w Ropczycach. W najlepszej ósemce imprezy znalazła się także jej klubowa koleżanka Joanna Stanisz. Zwyciężyła Diana Głowacka z LUKS Księżyno, przed Małgorzatą Brojek z MKS Garwolin.

Wśród chłopców najlepszy okazał się Mateusz Świerczyński z Orkana Przeźnierowo. Drugie miejsce zajął Paweł Gontarz z MKS Garwolin, a trzecie Piotr Wasiluk z LUKS Badminton Choroszcz.

W trwających trzy dni ropczyckich mistrzostwach udział wzięło 43 chłopców i 38 dziewczynek.