Sport w skrócie

Potok podwójnie złoty dla Przemysława Szymanowskiego

21-letni Przemysław Szymanowski z Akweduktu MAC Edukacja Kielce zdobył dwa złote medale na mistrzostwach Polski w duatlonie. Wygrał na trasie 5 km biegu, 20 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu w Złotym Potoku koło Częstochowy zarówno wśród seniorów jak i młodzieżowców. - Trasa biegu była bardzo trudna - podkreślał Andrzej Szołowski, trener kielczan. Siódmy open był starszy brat Przemysława Dominik Szymanowski, a piąte miejsce w rywalizacji młodzieżowców zdobył Mikołaj Luft.

Gałczyński daleko na ME w Niemczech

Szymon Gałczyński, jedyny zawodnik DEK Meble Cyclo Korony Kielce w reprezentacji Polski, zajął 49. miejsce w wyścigu juniorów na mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim, które odbywały się w St. Wendel w Niemczech. Kielczanin pokonał trasę pięciu okrążeń po 7340 m w czasie 1:42.49 i stracił do zwycięzcy Słowaka Petera Sagana 10 min i 46 sek. Najlepszy z Polaków - 15. - był aktualny mistrz Polski Marek Konwa. Sklasyfikowano 83 zawodników.