Dzieniszewska wicemistrzynią Europy

Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy. Kajakarka na drugim miejscu zakończyła zmagania w K4 na 1000 metrów.
Zawodniczka Sparty popłynęła w osadzie wraz z Beatą Mikołajczyk, Małgorzatą Chojnacką i Eweliną Wojnarowską. Polki na zawodach w Mediolanie musiały uznać tylko wyższość ekipy z Węgier. Srebro zdobyte we Włoszech to największy sukces 22-letniej kajakarki z Augustowa. Przed rokiem na mistrzostwach kontynentu w K4 na 1000 metrów była czwarta. Dzieniszewska cały czas walczy o wyjazd na igrzyska olimpijskie do Pekinu. Wszystkie żeńskie osady z Polski mają już zapewniony start na olimpiadzie i teraz jest tylko kwestia, na kogo postawią trenerzy. A na zawodach w Mediolanie zawodniczka Sparty wraz z Mikołajczyk pływała też w K2 na 500 metrów. Te zmagania polska para zakończyła na ósmej pozycji.

We Włoszech o wyjazd do Pekinu walczył też Paweł Skowroński, kanadyjkarz Dojlid Białystok. Niestety w finałowym biegu w C1 na 500 metrów linie mety minął jako siódmy.

W Mediolanie zabrakło natomiast m.in. Marka Twardowskiego i Adama Wysockiego ze Sparty, którzy są już pewni wyjazdu na igrzyska.