Trzy krążki bydgoszczanek

Dwa medale Sandry Pawełczak i jeden Beaty Mikołajczyk to dorobek zawodniczek UKS Kopernik Bydgoszcz na zakończonych w niedzielę w Mediolanie mistrzostwach Europy w kajakarstwie.

Pawełczak pierwszy swój krążek wywalczyła w sobotę razem z Martą Walczykiewicz. Polki były drugie w K-2 na 1000 m . Dzień później ten sam duet ponownie wywalczył srebrny medal, tym razem na dystansie 200 m. Na podium we Włoszech stanęła także koleżanka klubowa Pawełczak Beata Mikołajczyk, która wraz z Edytą Dzieniszewską, Małgorzatą Chojnacką i Eweliną Wojnarowską w K4 na 1000 m w finale musiała uznać tylko wyższość osady z Węgier. Kwalifikacji olimpijskiej nie udało się wywalczyć zawodnikowi bydgoskiego Zawiszy Piotrowi Siemionowskiemu, który w K-2 na 500 m był (razem z Przemysławem Gawrychem) siódmy w finale B, a w K-1 na 200 piąty. W Mediolanie polska ekipa wywalczyła w sumie sześć medali.