Co, gdzie, kiedy

Kalendarz imprez sportowych
PIŁKA NOŻNA

II liga: Motor Lublin - Śląsk Wrocław, sobota, godz. 17, stadion przy al. Zygmuntowskich w Lublinie.

III liga: Hetman Zamość - Górnik Łęczna, niedziela, godz. 17, stadion przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu.

IV liga - sobota: Lublinianka - Górnik II Łęczna 17, Wisła Puławy - Sparta Rejowiec Fabryczny 17,

Start Krasnystaw - Podlasie Biała Podlaska 16; niedziela: BKS Unia Bełżyce - Spartakus Szarowola 17, Chełmianka - Huragan Międzyrzec Podlaski 17, Orlęta Łuków - Stal Poniatowa 17, Lewart Lubartów - Janowianka Janów Lubelski 17, Tomasovia - Stal Kraśnik 17.

Bialskopodlaska klasa okręgowa - wszystkie mecze w niedzielę o godz. 16: Grom Kąkolewnica - Sokół Adamów, Unia Żabików - Dąb Dębowa Kłoda, LKS Dobryń - Lutnia Piszczac, Unia Krzywda - Dwernicki Stoczek Łukowski, Janowia Janów Podlaski - Niwa Łomazy, Orkan Wojcieszków - ŁKS Łazy, Granica Terespol - Victoria Parczew.

Chełmska klasa okręgowa - sobota: Ruch Izbica - Vojsławia Wojsławice 15, Unia Białopole - Hetman Żółkiewka 17, Sawena Sawin - Frassati Fajsławice 17; niedziela: Spółdzielca Siedliszcze - Pławanice Kamień 16, Ogniwo Wierzbica - Włodawianka 16, Agros Suchawa - Vitrum Wola Uhruska 15, Brat Siennica Nadolna - Kłos Chełm 15.

Lubelska klasa okręgowa - sobota: Polesie Kock - MKS Ryki 16, BKS Lublin - Hetman Gołąb 15, Cisy Nałęczów - Tajfun Ostrów Lubelski 12, Koziołek Lublin - Czarni Dęblin 11; niedziela: POM Iskra Piotrowice - Sygnał Lublin 16, Orion Niedrzwica Duża - LKS Gościeradów 15, LZS Wierzchowiska - Orły Kazimierz Dolny 16, Opolanin Opole Lubelskie - Piaskovia Piaski 17.

Zamojska klasa okręgowa - sobota: Orzeł Tereszpol - Hetman II Zamość 13, Nord 98 Wysokie - Omega Stary Zamość 17; niedziela: Korona Łaszczów - Sparta Wożuczyn 15, Ostoja Skierbieszów - Olender Sól 17, Unia Hrubieszów - Granica Lubycza Królewska 17, Płomień Spartan Nieledew - Huczwa Tyszowce 16, Victoria Łukowa/Chmielek - Kryształ Werbkowice 17, Olimpiakos Tarnogród - Roztocze Szczebrzeszyn 17.

Finał Wojewódzki Coca-Cola Cup 2008, piątek 10, boiska koło Rotundy w Zamosciu.

PIŁKA NOŻNA KOBIET

Ekstraliga: AZS PWSZ Biała Podlaska - AZS Wrocław, niedziela 12, stadion MKS Podlasie w Białej Podlaskiej.

I liga gr. południowa: Górnik Łęczna - Kolporter Kielce, niedziela 12, stadion przy al. Jana Pawła II w Łęcznej.

II liga lubelska - sobota: Delfinek Łuków - Tytan Wisznice 15; niedziela: Wilki Wilków - Dystans Chełm 11, Kinga Krasnystaw - Hetman Zamość 14, Dystans Niedźwiada - Motor Lublin przełożony na 28.05.

SIATKÓWKA

Mecz barażowy o wejście do II ligi kobiet: AZS UMCS TPS Lublin - AZS WSWFiT Białystok, sobota, godz. 17, hala AOS ul. Langiewicza w Lublinie.

Rewanżowy mecz o wejście do II ligi mężczyzn: AZS AWF Biała Podlaska - GTS Stoczniowiec Gdańsk, sobota, godz. 18, hala ZWWF przy ul. Akademickiej w Białej Podlaskiej.

Kursokonferencja dla trenerów, instruktorów i nauczycieli WF, sobota i niedziela (początek w sobotę o godz. 11.30, Bursa Szkolna przy ul. Wojska Polskiego (na tyłach Liceum im. A. Czartoryskiego) w Puławach.

PIŁKA RĘCZNA

Ćwiećfinały Pucharu Polski młodziczek - piątek: KSS Kielce - Gościbia Sułkowice 14.45, UKS Roxa Lublin - UKS SP 14 Przemyśl 16.45, hala MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego (Globus) w Lublinie; sobota: UKS SP 14 - KSS 15, Gościbia - Roxa 17; niedziela: UKS SP 14 - Gościbia 9.30, Roxa - KSS 11.30; hala MOSiR przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie.

KOSZYKÓWKA

Turniej ćwierćfinałowy Pucharu PZKosz młodziczek - piątek: PTK Pabianice - VBW GTK Gdynia 16, LUKS Lubartów - MUKS Poznań 18; sobota: MUKS - PTK 16, LUKS - VBW GTK 18; niedziela: VBW GTK - MUKS 10, LUKS - PTK 12, hala Gimnazjum nr 3 przy ul. Legionów w Lubartowie.

GOALBALL

II turniej MP niewidomych, sobota 10.15 i 15.30, niedziela 10, pawilon MKS Start przy al. Piłsudskiego w Lublinie.

JEŹDZIECTWO

V Akademickie Mistrzostwa Województwa w skokach przez przeszkody oraz I Akademickie Mistrzostwa Województwa w ujeżdżeniu, sobota 9, Hipodrom SJ Nowator Felin przy ul. Doświadczalnej w Lublinie.

KOLARSTWO

I etap 32. Wyścigu Po Ziemi Lubartowskiej (Michów - Rudno - Gołab - Wólka Gołebska - Michałowka - Abramów - Marcin - Michów), sobota 12, start i meta w Michowie.

II wyścig Grand Prix Puław 2008 w kolarstwie MTB, sobota 10, start i meta w ogródku jordanowskim przy ul. Niemcewicza w Puławach.

LEKKOATLETYKA

III młodzieżowy miting kwalifikacyjny LOZLA, niedziela 16 (14 - młot), stadion Startu przy al. Piłsudskiego w Lublinie.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

I Akademickie Mistrzostwa Polski, sobota 9.45, obiekty ZWWF w Białej Podlaskiej (siłownia w akademiku przy ul. Akademickiej 2)

RUGBY

II liga: Perła Budowlani Lublin - Czarni Pruszcz Gdański, sobota 13, stadion przy ul. Krasińskiego w Lublinie.

TENIS

III lubelski turniej deblowy pracodawców o Puchar Prezesa LZP i KT 4hand, piątek 15, sobota 9, korty klubu KT 4hand przy ul. Radziszewskiego (AOS) w Lublinie.

TENIS STOŁOWY

V turniej z cyklu Grand Prix Piaski, sobota 9.30 - żacy i młodzicy, 11 - starsi, SP przy ul. Partyzantów w Piaskach.

V turniej Grand Prix LZS'2008, niedziela 9.30, Szkoła Podstawowa w Dzierzkowicach.

WIELOBOJE

Puchar Polski 2008 w dwuboju i trójboju nowoczesnym, sobota 9 i niedziela 9, obiekty ZSO nr 5 przy ul. Rzeckiego i stadion Startu przy al. Piłsudskiego w Lublinie.

ŻUŻEL

Drużynowe mistrzostwa Polski nieprofesjonalnych: KŻ Zdzichtex Lublin - Leszczyńskie Byki Leszno, niedziela 17, tor przy al. Zygmuntowskich w Lublinie.

REKREACJA

Biegowe Ścieżki Nike - bieg w ramach 4. edycji akcji Polska Biega - sobota 10, na ścieżkach, zbiórka przy tablicy naprzeciwko stacji benzynowej w Parku Ludowym w Lublinie.

XXXI Bieg Kwitnącej Wiśni w ramach 4. edycji akcji Polska Biega, niedziela 11, start i meta na terenie ośrodka Marina (przy żółtej zjeżdżalni) nad Zalewem Zemborzyckim.