Dębica i Rzeszów najlepsze w Coca-Cola Cup

Szkoła Podstawowa nr 5 z Dębicy i Sportowe Gimnazjum z Rzeszowa wygrały finał wojewódzki turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup 2008.


Podkarpacki finał odbył się w tym roku w Kolbuszowej, a do zmagań stanęły 24 reprezentacje szkół podstawowych i 18 zespołów gimnazjalnych. Po rozegraniu meczów w grupach, a później ćwierćfinałów, w kategorii szkół podstawowych w najlepszej czwórce znalazły się: SP nr 5 z Dębicy, SP nr 1 z Sanoka, SP z Błażowej i SP z Beska. Dębiczanie 5:3 ograli rywali z Sanoka, a SP Błażowa 7:4 pokonała SP Besko. W finale dębiczanie nie dali jednak szans rywalom z Błażowej, wygrywając 5:2. Królem strzelców w tej kategorii został Rafał Kanach z Błażowej (14 bramek), a najlepszym bramkarzem Dominik Lubowicz z Beska.

W rozgrywkach gimnazjalnych w meczu półfinałowym Gimnazjum z Jedlicza pewnie pokonało Gimnazjum nr 6 z Kamienia 3:1. Jeszcze bardziej zdecydowanie wygrali piłkarze z Gimnazjum Sportowego z Rzeszowa, którzy rozgromili silny skład Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Mielca 5:1.

W finale, w którym spotkały się zespoły z Rzeszowa i Jedlicza, długo nie padały bramki. Dopiero w ostatnich minutach meczu rzeszowianie wyraźnie przejęli inicjatywę i ostatecznie pokonali jedliczan 2:0.

Tytuł króla strzelców turnieju w kategorii gimnazjów wywalczył Adrian Chamera ze Stalowej Woli, zdobywca 10 bramek. Za najlepszego bramkarza sędziowie uznali natomiast Wojciecha Cichonia z Gimnazjum nr 1 w Dębicy.

Zwycięskie drużyny pojadą na półfinały krajowe do Ostrowca Świętokrzyskiego. Jeśli uda im się je wygrać, wystąpią w finale krajowym, który odbędzie się w Warszawie. Jego zwycięzcy pojadą na mecz Euro 2008 Austria - Polska.

Organizatorem i pomysłodawcą Turnieju Coca-Cola Cup 2008 jest Coca-Cola Poland Services. Patronat nad turniejem objęły: Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Szkolny Związek Sportowy.