Piłkarska środa w czwartej lidze

PIŁKA NOŻNA. Kolejną serię spotkań rozegrają w środę mazowieccy czwartoligowcy. Zespoły z radomskiego Wulkan Zakrzew i Szydłowianka Szydłowiec mają wymagających rywali.
O punkty do ligowej klasyfikacji drużynom z naszego regionu będzie szczególnie ciężko. Zarówno Wulkan, jak i Szydłowianka powalczą z czołowymi ekipami rozgrywek. Zakrzewianie o godzinie 17 podejmą na stadionie w Taczowie Narew Ostrołęka. Zespół gości zajmuje obecnie trzecie miejsce, a ich ostatni bilans to sześć kolejnych spotkań bez porażki.

Jeszcze trudniejsze zadanie czeka Szydłowiankę. Niebiescy zmierzą się ze Startem Otwock, który od trzech ligowych kolejek przewodzi w stawce czwartoligowców. Bilans rywala Szydłowianki w ostatnich meczach jest imponujący. Start nie przegrał dziewięciu pojedynków z rzędu, notując w tym czasie zaledwie dwa remisy.

Co zatem w starciu z silnymi przeciwnikami mogą zaoferować futboliści z radomskiego? Przede wszystkim ambicję i wolę walki, której nie powinno zabraknąć, jeśli podopieczni trenerów Bolesława Strzemińskiego (Wulkan) i Arkadiusza Skoniecznego (Szydłowianka) myślą o zdobyczy punktowej. W rundzie jesiennej oba nasze zespoły zdołały przeciwstawić się faworytom, remisując bezbramkowo mecze w Ostrołęce i Szydłowcu. Powtórzenie wyników czy też ich poprawa są jak najbardziej wskazane.