Sport.pl

Manchester chce medalu dla Kuszczaka

Manchester United zamierza wystąpić z prośbą do Premier League o przyznanie medalu za mistrzostwo Anglii Tomaszowi Kuszczakowi. Polakowi zabrakło jednego rozegranego meczu, aby dostać odznaczenie wraz z zespołem
Diabły nie dały sobie wyrwać mistrzostwa

Kuszczak na podwójnym tronie w bogatej koronie

Przepisy Premier League mówią, że aby otrzymać mistrzowski medal, zawodnik musi rozegrać przynajmniej 25 proc. spotkań zespołu w sezonie w lidze - w tej chwili jest to minimum 10 meczów. Bramkarz reprezentacji Polski Tomasz Kuszczak wystąpił w dziewięciu.

Manchester, który w niedzielę zapewnił sobie drugi tytuł z rzędu, zamierza jednak wystąpić o wyjątkowe zasady przydziału, które regulamin dopuszcza. Klub chce żeby medale dostali Kuszczak i Gerard Pique (też rozegrał dziewięć spotkań).

Nasz bramkarz był w podobnej sytuacji w poprzednim sezonie - wówczas dostał medal, mimo że wystąpił w Premier League tylko w pięciu spotkaniach. - Tego medalu będzie żal co najwyżej moim wnukom. Ja czuję się mistrzem Anglii, częścią tego zespołu. Gdy tylko drużyna mnie potrzebowała, spisywałem się dobrze. Wniosłem coś do tego tytułu. Każdy, kto zna się na piłce, wie, że o sukcesie decyduje cała drużyna, a nie tylko pierwsza jedenastka. Medal to tylko krążek bez większego znaczenia - mówił Kuszczak przed odebraniem zeszłorocznego trofeum.

Kuszczak musi znać swoje miejsce w szyku