Nieudany rewanż rugbistów

III międzynarodowy turniej siedmioosobowego rugby o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa wygrała reprezentacja Polski B. MPEC Nowa Huta Rugby Klub zajął czwarte miejsce
Najwięcej emocji dostarczył półfinał, w którym nowohucianie po kilku minutach sensacyjnie prowadzili z Polską A (pozostałe mecze kadrowicze w eliminacjach wygrywali do zera) 7:0. Udanym przyłożeniem popisał się Jakub Sajdak, a po chwili ten sam zawodnik podwyższył.

- Częściej jestem w cieniu mojego kolegi Szymona, który zdobywa dla nas punkty. Tym razem role się odwróciły - opowiadał środkowy ataku MPEC NHRK.

Szybko wszystko wróciło do normy, ale po półfinale zespół Sajdaka wierzył w brązowy medal w starciu z litewskim Lusisem. - Dwa lata temu przegraliśmy z nimi w finale, przyszła pora na rewanż - mówił Sajdak.

Niestety, jego życzeniu nie stało się zadość. Po dwóch indywidualnych błędach drużyna z Nowej Huty przegrała po zaciętej walce 5:10.

Józef Żaczek gościnnie prowadził rugbystów z Nowej Huty. Trener Kolibra Sosnowiec do Krakowa przywiózł czterech swoich podopiecznych. - Wiemy, o co chodzi w tym sporcie. Potrafiliśmy stawić czoła przeciwnikom, którzy często mieli za sobą więcej lat treningu niż żyją stojący naprzeciwko nich chłopcy.

Jan Kulig, komandor Marynarki Wojennej i jednocześnie sekretarz zawodów, próbował wytłumaczyć niespodziewaną porażkę w finale Polski A z Polską B. - W Nowej Hucie trenerzy sprawdzali ostatnie warianty taktyczne przed rozpoczynającymi się za dwa tygodnie eliminacjami do mistrzostw Europy i Pucharu Świata. Nic się nie stało, lubię turnieje na południu, bo mieszkam na północy - żartował Kulig.

Partnerami w organizacji zawodów byli: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich (samorządy dzielnic XIV, XVI, XVII, XVIII), Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Nowa Huta, teatr Łaźnia Nowa, Harcerski Zespół Ratownictwa Medycznego ZHP. Turniej został zorganizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorami byli Krakowski Holding Komunalny, MPK, MPO, MPEC, MPWiK, Orzeł Biały i Eko Energia.

Wybrane wyniki: MPEC NHRK: Mokusok 17:5, MPEC NHRK - Gyongyos 33:0, Polska B - MPEC NHRK 35:0, MPEC NHRK - Abasar 31:0. Półfinały: Polska A - MPEC NHRK 26:7, Lusis - Polska B 0:19. Mecz o III miejsce: MPEC NHRK - Lusis 5:10. Finał: Polska A - Polska B 7:22.